Категорія новин
Щороку в першій половині березня у світі відзначають #Всесвітній_Тиждень_знань_про_мозок, у 2023 році він триватиме з 12 по 18 березня. Його завдання полягає у розповсюдженні корисних знань про мозок, демонстрації аспектів функціонування центральної нервової системи.
Головний мозок людини є унікальною за складністю структурою. Він складається з понад 100 мільярдів нервових клітин, а ця величина є близькою з кількістю зірок у нашій галактиці. Кількість синапсів, зв’язків між нейронами, оцінюється у 100 трильйонів. Мозок контролює функціонування нашого тіла, формує поведінку, когнітивні й емоційно-вольові процеси, робить нас унікальними та неповторними, тому розуміти його основні механізми та тренувати провідні функції надзвичайно важливо.
Сучасна медицина та фізіологія мають достатньо відповідей на те, як функціонує наше тіло, і сьогодні людство здатне побороти більшість захворювань – онкологічних, серцево-судинних чи інфекційних. Проте ми досі не можемо побороти усі захворювання мозку, особливо ті, які пов’язані із процесами старіння. Дослідження у цій сфері є вкрай вагомими, адже вже сьогодні ми навчилися продовжувати людське життя – у розвинутих країнах людина цілком спокійно живе до ста років і більше. Проте завдання не в тому, щоб просто жити, а щоб зберігати ясність розуму.
Думка про те, що старіння спричиняє занепад психіки тривалий час побутувала в суспільстві. Сучасні дослідження мозку показують його гнучкість та здатність відновлюватися, незважаючи на вік; і навіть більше – мозок здатний підтримувати і покращувати свої когнітивні показники. Нейрофізіологи займаються тим, аби зрозуміти роботу людського мозку й ті аспекти, які пов’язані з погіршенням його роботи з віком. Ми усвідомлюємо, що піклуватися про мозок і про інші органи потрібно починати якомога раніше, а здоровий спосіб життя та певні звички сприяють тому, щоб мозок функціонував нормально протягом цілого життя.
Щороку #Всесвітній_тиждень_знань_про_мозок акцентує нашу увагу на важливості піклування про нього. Тренування провідного органу нашої психічної системи є вагомою частиною здорового життя. Використовуючи високотехнологічні дослідження, провідні спеціалісти створюють вправи для мозку, розроблені спеціально для оцінки та розвитку багатьох когнітивних навичок. Майже щодня нові нейронаукові дослідження показують, наскільки податливим є мозок, і чому так важливо підтримувати його у формі, як ми можемо використовувати тренування для поліпшення багатьох інших функцій, як це корисно для психічного здоров’я, пізнання та загального самопочуття.