Категорія новин
📊Статистика свідчить, що щорічно виявляється понад 6️⃣5️⃣% випадків сказу у людей, яких покусали домашні тварини (коти та собаки).
💁🏼Розвиток сказу у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин.
🧑🏻‍⚕️Вірус - нейротропний, тому локалізується тільки в нервових тканинах. 🐈‍⬛Зазвичай інфікування у тварин відбувається через укус або взаємне облизування.
👉🏻У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.
👩‍⚕️Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
🔸️укус;
🔸️подряпину та мікроушкодження шкіри;
🔸️потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
👩🏻‍⚕️Лікарі-епідеміологи наголошують про обов’язкові щеплення проти сказу всіх домашніх тварин. А при контактах з будь-якими тваринами, надто хворими, варто звертатись до лікарів та не відмовлятись від обов’язкових щеплень — як єдиного запобіжного заходу вберегтись від смертельної хвороби, якою досі залишається сказ.
🤔❓️ Як визначити ознаки сказу у домашнього кота чи собаки❓️🐶
🐩👉Хвора тварина стає пригніченою, лежить, у неї зникає апетит, до води байдужа – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко, в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому на великі відстані – до 50 км за день. Період збудження триває 3-4 дні, гине тварина на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але в будь-якому випадку поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря. Домашня тварина стає причиною зараження людей, тому що живе в їхньому оточенні. Провакцинований кіт чи собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження та не хворіє сказом.
☝️Смерть зараженої сказом домашньої тварини – неминуча.
🤔Як запобігти зараженню сказом❓️
💁🏼‍♀️Щоб убезпечити свою собаку чи свого кота від такого підступного захворювання, потрібно знати, як захиститися від сказу. ❗️❗️❗️Єдиний спосіб для цього — вакцинація домашніх тварин❗️❗️❗️
☝️ Її потрібно робити заздалегідь. Щеплення має щорічно повторюватися. Також бажано уникати контакту домашньої тварини з бродячими та дикими тваринами. Адже, навіть найбезпечніший на вигляд їжачок може виявитися розповсюджувачем вірусу сказу.
❗️Сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити❗️
👩‍⚕️Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:
1️⃣. Уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів.
2️⃣. Якщо підозріла тварина покусала або ослинила, потрібно:
☝️Промити рану, садно, подряпину великою кількістю проточної води з милом.
Обробити рани 7️⃣0️⃣% розчином спирту або 5️⃣% спиртовим розчином йоду.
🧑🏻‍⚕️Накласти асептичну пов'язку.
🚑Якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного лікування за затвердженою схемою.
3️⃣. Якщо вас вкусила домашня тварина, яка вам відома, для встановлення за нею ветеринарного спостереження, необхідно з`ясувати прізвище та адресу власника тварини.
4️⃣. Проявляти насторогу у разі незвичної поведінки тварини або без причини агресивної поведінки будь-якої домашньої тварини і повідомляти про це ветеринарну службу.
5️⃣. Не слід позбуватись домашньої тварини, що покусала або подряпала людину, за нею має бути встановлено 10-денне спостереження.
6️⃣. Суворо дотримуватися правил утримання домашніх собак, котів та інших тварин, щорічно робити їм щеплення проти сказу.
❗️❗️❗️Пам`ятайте❗️❗️❗️ Якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже неможливо. Єдиний спосіб порятунку – своєчасна вакцинація, яка захистить від захворювання та врятує життя.
Картинка