Категорія новин
📊За даними ВООЗ, кожна десята людина в світі є носієм паразитарної інфекції, як от стрічкові черв'яки або аскариди. ☝🏻При цьому гельмінтози можуть провокувати настільки різноманітну клінічну картину, що в 90% випадків наявність паразитів в організмі діагностується абсолютно випадково. Лікарі всього світу наполегливо рекомендують щороку здавати аналізи на глистяні інвазії, особливо у разі постійного контакту з тваринами і частих подорожей.
👩‍🔬Дослідження фекалій – найбільш доступний, простий і бюджетний варіант виявлення можливого зараження різними видами глистів. Аналіз калу на паразитів може допомогти діагностувати паразитарні захворювання, які розвиваються у травній системі. Так, подібна діагностика має здатність виявити яйця, цисти таких видів як аскариди, волосоголовці, гострики, стронгілоїди, опісторхіси, лямблії ін.
💁🏼‍♂️Позитивний аналіз калу на наявність паразитів зазвичай вказує на присутність в травному тракті дорослих особин або личинок глистів. У разі отримання позитивного результату потрібно звернутися до лікаря-інфекціоніста або паразитолога. Фахівець надасть докладне і ефективне лікування, а також призначить необхідні антигельмінтні препарати.
👉🏻Дослідження калу на наявність паразитів обмежується тільки діагностикою захворювань, спричинених харчовими паразитами. Навіть потрійне збирання зразків фекалій не гарантує, що матеріал був зібраний в період відкладання яєць паразитами. 👩🏼‍⚕️А якщо в організмі людини паразитують тільки самці аскариди, то у фекаліях яєць цих паразитів не буде. При токсокарозі в організмі людини паразитують тільки личинкові стадії, які не відкладають яєць.
💁‍♀️Тому потрібно буде підготуватися до можливого призначення аналізу крові на гельмінти.
☝🏻👨🏻‍⚕️Паразитологічні дослідження крові дозволяє виявити паразитів, які перебувають за межами травної системи. Таке тестування спрямоване на виявлення антитіл проти різних типів гельмінтів.
Негативний результат може вводити в оману на першій фазі паразитарної інфекції, коли в організмі ще не розвинулася імунна відповідь (в цій ситуації ми маємо справу з так званим хибнонегативним результатом). Як правило, проводиться повторне дослідження через 10-14 днів.
☝🏻❗️☝🏻Присутність паразитів в організмі людини призводить до активації імунної системи і синтезу специфічних антитіл. Спочатку утворюються антитіла класу IgM, які зберігаються протягом декількох тижнів, а потім зникають через кілька місяців після зараження. Інші антитіла, такі як IgG, синтезуються через кілька тижнів після зараження, і їх титр трохи зменшується, але зберігається протягом усього життя.
🩸Аналіз крові або калу на паразитів може бути виконаний, якщо людина підозрює наявність паразитарної інвазії.
👩🏼‍⚕️Підозри можуть з'явитися у разі розвитку таких симптомів:
🔸️болі в животі;
🔸️відсутність апетиту або навпаки – постійний голод;
🔸️нудота, блювота;
🔸️метеоризм, діарея, закрепи, кишкова непрохідність;
🔸️слабкість;
🔸️втрата ваги тіла;
🔸️дратівливість і безсоння;
🔸️міалгії, артралгії;
🔸️лихоманка;
🔸️еозинофілія, анемія;
🔸️шкірні висипання;
🔸️збільшення печінки, жовтяниця;
🔸️незрозумілий кашель з виділенням харкотиння, задишка, біль за грудиною.
🧑‍🔬👩‍🔬👨‍🔬Паразитологічною лабораторією ДУ «Тернопільський ОЦКПХ», яка знаходиться за адресою 👉🏻м. Тернопіль, вул.кн. Острозького 21/а) проводяться дослідження біологічного матеріалу (кал, кров, харкотиння, дуоденальний вміст) на наявність збудників гельмінтозів, як методом мікроскопії так і методом ІФА, який є більш чутливий, а при деяких інвазіях – єдиний можливий.
🤷🏼‍♀️Небезпека паразитарних захворювань досі недооцінюється, тим не менш рекомендується щорічно здавати аналізи на гельмінтози❗️