Категорія новин
Лямбліоз - інвазія лямбліями, що протікає у вигляді дисфункції кишківника або як безсимптомне паразитоносійство.
Зараження відбувається через рот при потраплянні в організм забруднених лямбліями харчових продуктів або води, а також при занесенні лямблій у рот брудними руками й т.п.
Симптоми
Пронос - головний симптом лямбліозу. Інші симптоми включають:
здуття живота
газ в кишківнику
спазми в животі
нудота
втрата апетиту
невелике підвищення температури
втрата ваги та зневоднення
Хоча ці проблеми можуть бути неприємними, хвороба зазвичай не є небезпечною. Деякі люди з лямбліозом взагалі не мають симптомів. Загострення пов'язане з масивністю зараження, окремими штамами лямблій, станом імунної системи.
Як і з будь-якою хворобою, можуть виникнути ускладнення. До них належать:
Зневоднення - втрачається занадто багато води та інших рідин у вашому організмі.
Малабсорбція - коли кишковий тракт не засвоює достатню кількість поживних речовин з вашої їжі.
Втрата ваги - надмірна діарея може спричинити занадто швидку втрату ваги.
Імунітет після перенесеного лямбліозу не дуже напружений і не тривалий.
Клінічні прояви лямбліозу багато в чому обумовлені погіршенням всмоктування, особливо жирів і вуглеводів. Знижується активність ферментів (лактази, ентеропептидази та ін.), знижується абсорбція вітаміну B12, порушується С-вітамінний обмін.
Діагностика
Лямблії виявляють у вигляді вегетативних форм (в рідкому стільці) або цист (в оформленому стільці). При гострих формах - виділення паразита починається з 5-7-го дня хвороби. При хронічних формах лямбліозу - цисти виділяються періодично, тому для підтвердження діагнозу рекомендується проводити дослідження випорожнень із інтервалом в один тиждень протягом 4-5 тиж.
Що робити, щоб уникнути зараження
Уникнути зараження лямбліями можна, якщо із самого раннього віку виробити найпростіші гігієнічні навички.
В їжу вживайте тільки свіжі і доброякісні продукти. Ретельно стежте за зберіганням і приготуванням їжі. У домашніх умовах дотримуйтеся всіх необхідних заходів, щоб у продукти не потрапили хвороботворні мікроби, цисти і яйця паразитів.
Неодмінно мийте руки з милом, перед вживанням їжі, після прогулянки, гри з тваринами, відвідування туалету та ін, і навчіть дитину.
Дотримуйтесь гігієнічних правил прийому їжі: користуйтеся та привчіть дитину користуватися тільки чистими приборами для їжі.
Не припускайте вживання дітьми будь-яких страв зі спільного посуду (пиття з однієї пляшки, склянки, надкушування яблука, пиріжка, тощо).
Вчасно підстригайте нігті, відучіть дитину від шкідливої звички гризти нігті, обсмоктувати пальці, ручки, олівці, іграшки та інші предмети.
Дитина після гри з домашньою твариною повинна обов'язково помити руки. Забороніть дитині цілувати тварин, кликати до обіднього столу і місця, де готується їжа. Ні в якому разі не дозволяйте дітям підходити і тим більше гратися з бездомними тваринами.