Категорія новин
Ентеробіоз – це кишкова інвазія, що викликається гостриками. Довжина самки 9-12 мм, самця – 2-5 мм. Паразитують вони у людей будь-якого віку, але частіше у дітей. Чим більше гельмінтів паразитує в організмі людини, тим сильніше виражені ознаки захворювання.
Клінічні форми прояву ентеробіозу різноманітні по характеру і ступеню проявів, що залежить від інтенсивності інвазії, різних ускладнень та індивідуальних особливостей організму.
Основною скаргою є свербіння в області ануса. Зуд часом буває настільки сильним, що позбавляє хворого сну, погіршує працездатність. Уражені гостриками діти часто неспокійно сплять, погано їдять, худнуть.
При цій інвазії бувають болі в животі, послаблення стільця із додаванням слизу, а часом крові. Часто хворих турбує нудота, головний біль, запаморочення, роздратованість, порушення сну, втомлюваність.
Гострики живуть у кишківнику людини, але для відкладання яєць самки виходять з заднього проходу і відкладають яйця на шкірі. Кожна самка відкладає 10-12 тис. яєць, які дозрівають впродовж 5-6 годин і стають заразними. Виповзаючи назовні, гострики визивають сильний свербіж. При розчісуванні таких ділянок яйця гостриків потрапляють під нігті, а потім з немитими руками до рота – так настає повторне зараження. Потрапляють вони і на постільну білизну та одяг хворого, на оточуючі речі і залишаються заразними для оточуючих впродовж 10 і більше днів.
Живе гельмінт всього 1 місяць, а захворювання у людини може тривати роками, так як при недотриманні правил особистої гігієни постійно відбувається повторне самозараження та інвазування осіб, що оточують хворого.
Щоб попередити ентеробіоз, необхідно дотримуватися певних правил гігієни:
коротко стригти нігті;
ретельно мити руки перед їжею та після відвідування туалету;
не варто мати такі погані звички, як: гризти нігті, брати пальці до рота.
Хворому на ентеробіоз потрібно щоденно вранці та ввечері приймати гігієнічний душ, спати у власному ліжку, постільну та нижню білизну міняти щоденно та прогладжувати гарячою праскою.
Вологе прибирання житла потрібно робити щоденно, килими пилососити і «прожарювати» на сонці, а в зимовий час їх можна виносити на мороз.
Дитячі пластмасові та гумові іграшки рекомендовано мити у гарячій воді з милом, а м’які віддавати в хімчистку або обробляти, як і килими.
Якщо в сім’ї є хворий на ентеробіоз, то усім членам сім’ї рекомендовано також пройти обстеження. Тільки одночасне лікування усіх інвазованих при умові дотримання правил гігієни та рекомендацій лікаря може повністю позбавити від цього захворювання