Категорія новин
Вакцинуйтесь
Вакцина — найефективніший спосіб профілактики грипу. Після введення вакцини імунітет сформується через 14 днів, антитіла діятимуть впродовж півроку. Особливо рекомендують робити щеплення літнім людям, дітям та тим, хто часто хворіє. Так, вакцина не дає 100% гарантії, що людина не занедужає. Зате вона точно захистить від ускладнень та летальних випадків.
Гуляйте…
Сучасна людина більшість часу проводить у закритому приміщенні, сидячи за комп’ютером. А додому добирається громадським транспортом. У результаті організм втрачає здатність опиратися вірусам. Допоможуть його укріпити свіже повітря та фізична активність. Якщо дійсно не вистачає часу на спорт — просто пройдіться пішки на роботу та з роботи. І ні прохолодна, ні дощова погода не мають вам завадити. Тим більше, що ймовірність “підчепити” віруси на вулиці значно нижча, ніж в автобусі. В день слід проходити три-п’ять кілометрів.
…але одягайтеся, як слід
Одягатися потрібно за погодою, але не кутатися. Адже в надто теплому одязі ви будете почуватися некомфортно, легко спітнієте, і в результаті застудитися стає ще легше. Одяг, особливо білизна, повинен бути із натуральних тканин, щоб забезпечувати тепловий обмін. Ноги завжди мають бути сухими та в теплі. Взуття — зручним, а не таким, що стискає судини.
Мийте руки з милом, а ніс — солоною водою
Прийшовши з вулиці, промийте ніс водою із морською сіллю. Адже він — “ворота” для вірусів. Можна також придбати в аптеці спеціальний спрей. Взагалі за носом слід слідкувати. Коли він мерзне, кровообіг зменшується, а імунні клітини крові не можуть боротися з інфекцією на повну силу.
Якщо регулярно мити руки з милом або хоча б протирати їх дезінфікуючими салфетками, це зменшить ризик занедужати на 45%. І хоча інфікування вірусними захворювання відбувається повітряно-крапельним шляхом, зараження часто відбувається, коли ми торкаємося ручок дверей, тримаємося за поручень в автобусі.
Загартовуйтеся
Виливати на себе відро холодної води не потрібно. Але зробити контрасне обливання ніг чи постояти одну-дві хвилини під холодним душем в кінці купання — дуже добре. Взагалі фізична активність сприяє виробленню макрофагів — клітин організму, які знищують віруси та бактерії. Проте не перестарайтеся і не виснажте організм надто важкими вправами.
Спіть
Немає жодного засобу, який краще відновлював би організм, ніж сон. На думку вчених, люди, які сплять менше шести годин, в чотири рази більше хворіють ніж ті, хто спить сім годин. Якщо в будні на сон відводите замало часу, відіспіться у суботу та неділю.
Уникайте стресу
Стрес і поганий настрій — найчастіші “друзі” ГРВІ та грипу. Помічали: тільки-но з кимось посварилися, хтось вас образив, як зразу організм атакують віруси? І навпаки: посмішка, добрі друзі, час, проведений з близькими, допомагають організмові боротися з інфекцією. Звичайно, в осінню пору важче, ніж влітку, знайти привід для позитивних емоцій. Навчіться шукати радість у дрібницях.
Слідкуйте за температурою в оселі
У приміщенні повинно бути 18-22°С. Якщо довго перебувати в холодній кімнаті, порушиться теплообмін організму, знизиться його опірність, тож ризик захворіти збільшиться. При надто високих температурах також порушується теплообмін, з’являється головний біль, безсоння, кашель, можливе підвищення тиску або серцевий напад. Все це, звісно, не допоможе протистояти інфекціям.
Крім температури, слід стежити і за вологістю в кімнаті. Особливо це буде актуальним, коли включать опалення.
Правильно харчуйтеся
Допоможе залишатися здоровим збалансоване харчування. Слід мати повноцінний сніданок, обід та вечерю, а не перекушувати “на ходу”. Їжте фрукти, вони багаті на клітковину, яка очищує кишечник, що сприяє росту доброї мікрофлори. А ще фрукти — джерело природніх вітамінів та мінералів.
Пийте достатньо води. Вона сприятиме правильному обміну речовин.
Якщо ви все ж захворіли, не займайтеся самолікуванням. Зверніться за допомогою до свого сімейного лікаря.
Якщо ви все ж захворіли, не займайтеся самолікуванням. Зверніться за допомогою до свого сімейного лікаря.