Категорія новин

▪️ГРВІ – це загальна назва ряду гострих інфекційних захворювань, як правило, які передаються повітряно-крапельним шляхом, супроводжуваних запаленням верхніх дихальних шляхів і вірусною етіологією. Захворювання має чітко виражену симптоматику, завдяки якій легко діагностується вже на початкових стадіях розвитку.
При несвоєчасній діагностиці та відсутності адекватного лікування, може супроводжуватися різними ускладненнями, що несуть в собі загрозу для загального здоров’я органів, систем і навіть життя людини. При виявленні перших симптоматичних ознак ГРВІ,необхідно негайно звернутись до терапевта для діагностики і подальшого лікування.

✅ ПРИЧИНИ ГРВІ
Головною причиною появи і розвитку ГРВІ є потрапляння вірусу в організм людини з подальшим ураженням дихальних шляхів. Дане захворювання є найпоширенішим в Україні, щорічно від нього страждає більше 30% населення, а ризику зараження схильні всі групи населення, в тому числі чоловіки і жінки.
Найбільшу небезпеку ГРВІ становить для дітей молодшого віку 3-14 років – часто виникають ускладнення, що провокують ряд важких медичних проблем.
Носіями вірусів є люди, тому однією з ключових причин поширення є масові скупчення людей: в громадському транспорті, на заходах, роботі і т.д. У більшості випадків, вірус передається повітряно-крапельним шляхом, тому єдиним засобом захисту є хороший імунітет у людини і стерильна маска.

✅ ОЗНАКИ І СИМПТОМИ ГОСТРИХ РЕСПІРАТОРНИХ ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ
Одним з найяскравіших ознак розвитку ГРВІ є тривалий період інкубації. Він може тривати від кількох днів, до тижня, а в деяких випадках – до 12 днів (після потрапляння вірусу в організм людини).

✅ Клінічні симптоми є характерними, як правило, проявляються комплексно:
• Піднімається загальна температура тіла, з’являється нежить та кашель;
• Лихоманка – до 6 діб, в деяких випадках протікає двома хвилями;
• Катаральне запалення слизових оболонок;
• Симптоми інтоксикації;
• Збільшення розміру лімфатичних вузлів, навіть при помірному натисканні, проявляється хворобливість.
• У пік клінічного прояву, симптоматика може бути схожою з бронхітом и трахеїтом, а при наявності аденовірусної інфекції, розвивається кон’юнктивіт фолікулярного або катарального типу. Залежно від типу і штаму вірусу, клінічна картина і терміни перебігу можуть істотно відрізнятися.

✅ ЛІКУВАННЯ ГРВІ
Як правило, лікування проводиться амбулаторно відповідно до рекомендацій лікаря. При тяжкому перебігу, а також при наявності ускладнень, можлива госпіталізація в лікарню.
Комплекс терапевтичних заходів призначається лікарем тільки після комплексного обстеження, на підставі результатів аналізів. Схема лікування прямо залежить від вираженості симптоматичних проявів.
У комплекс традиційних заходів з лікування ГРВІ входить:
• Дотримання постільного режиму і рясне пиття;
• При наявності високої температури і лихоманки – жарознижуючі засоби, що дозволяють «збити» високу температуру тіла;
• Відхаркувальні засоби для полегшення відходу мокроти;
• В якості десенсибуючих засобів, застосовуються антигістамінні препарати;
• Симптоматичні препарати, спрямовані на усунення набряклості слизових оболонок носової порожнини;
• Вітамінні комплекси і імуностимулятори, що підвищують резистентність імунної системи;
• Фізіотерапевтичні процедури: інгаляції, банкові масажі, гарячі ванні.

✅ ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ (ГОСТРА РЕСПІРАТОРНА ВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ)
Основою профілактичних заходів щодо недопущення поширення ГРВІ є вакцинація населення в осередку епідемії.
Як правило, вакцинують від найнебезпечніших і поширених штамів вірусу – це дозволяє виробити високу резистентність організму, перед попаданням вірусу.
Крім вакцинації, в якості профілактичних заходів використовуються медичні/марлеві маски (одягаються при контакті з хворими людьми), уникнення місць з масовим скупченням людей, а також прийом засобів, що підвищують рівень імунітету.

Картинка