Категорія новин

▪️ Глобальний тиждень здоров’я підлітків спочатку починався як Тиждень підліткового здоров’я та започатковано штаті Пенсільванія (США) в 2016 році.
Завдяки численним підліткам і дорослим, школам і організаціям, працюючим разом в своїх громадах по всьому світу, він стрімко переріс в глобальну подію.

Тиждень діалогу про здоров’я підлітків повинен звернути увагу на особливість цієї вікової групи, швидке фізичне та емоційне зростання яких відрізняє їх від дітей або дорослих.

У підлітковому віці та в перші дорослі роки відбувається багато змін, як-от перехід до іншої школи, початок сточунків, розставання з рідною домівкою, вступ до вишу чи вихід на роботу. Для багатьох це дуже цікавий час. Але це також пора хвилювань і стресів. У деяких випадках такі переживання, не розпізнані та залишені без уваги, можуть призводити до розвитку психічних захворювань.

За даними ВООЗ, половина всіх психічних недуг починається у віці близько 14 років, але часто-густо ці захворювання не виявляють і не лікують. Депресія є третьою найпоширенішою причиною тягаря хвороб серед підлітків. Самогубство є другою з-поміж головних причин смерті серед людей у віці 15–29 років. Уживання алкоголю і заборонених наркотичних препаратів серед підлітків є великою проблемою в багатьох країнах і може призводити до ризикованої поведінки, такої як небезпечний секс або небезпечне кермування. Розлади харчової поведінки також є причиною для занепокоєння.
Особливу увагу слід приділити низькому рівню фізичної активності та нездоровим харчовим звичкам тощо.

________
За результатами соціологічного дослідження UNICEF, "третина підлітків мають зайву вагу, кожен п'ятий вважає своє здоров'я середнім або поганим, а більш ніж половина опитаних підлітків скаржаться на поганий настрій і нервозність. 31% респондентів серед дівчаток і 21% - серед хлопчиків зізналися, що відчували такий рівень відчуття безнадійності та печалі, що припиняли займатися рутинними справами".
_______

☝🏼Необхідно допомагати молоді формувати психічну витривалість змалку, аби вона вміла долати життєві труднощі. Зростає кількість фактичних доказів того, що зміцнення і захист здоров’я підлітків не лише сприятливе як таке у близькій та віддаленій перспективі, а й корисне для економіки і соціуму, оскільки здорові молоді люди можуть зробити більший внесок у трудові ресурси, свої сім’ї та громади і суспільство загалом.

▪️Головна мета проведення міжнародного тижня здоров'я підлітків – підвищити значущість здоров'я молодого покоління.
Україна стала однією з багатьох країн світу, які приєднались до акції збереження здоров’я підростаючого покоління✅.

Картинка