Категорія новин
«COVID-19 нікуди не зник. Наразі надзвичайно важливо захистити від COVID-19 найбільш вразливі категорії населення, людей похилого віку, адже вони мають найбільший ризик важкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті» - наголосила генеральна директорка ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " Оксана Чайчук під час виїзду вакцинального автобусу до фельдшерського пункту села Зарваниця, де облаштовано тимчасовий пункт вакцинації.
Тут мешканцям Золотниківської громади безоплатно перевіряли рівень цукру у крові, вимірювали артеріальний тиск, робили загальний аналіз крові та кардіограму за допомогою телемедичного обладнання.
Охочим безкоштовно проводили щеплення від коронавірусу, від дифтерії і правця.
- Ми сьогодні здійснили візит у Золотниківську громаду для посилення роботи з імунізації в сільській місцевості, з метою промоції вакцинації та проведення щеплення проти COVID-19 і рутинної імунізації – додала Оксана Тимофіївна.
Пів сотні мешканців сіл Котузів, Гвардійськ, Сапова, Гайворонка та Вишнівчик вакцинальним автобусом команда ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» доправила до фельдшерського пункту села Зарваниця, для обстеження та вакцинації. Згодом людей відвезли по домівках.
Захід вiдбувся у співпраці з КНП Теребовлянської міської ради «Теребовлянський регіональний центр первинної медико-санітарної допомоги».
Медичний заклад обслуговує чотири громади та два села Хоростківської ОТГ Чортківського району, які захотіли медичного обслуговання саме Теребовлянського Центру ПМСД – розповіла медичний директор закладу Любов Предик. – Тут, у Зарваниці функціонує ФП, куди сімейні лікарі виїжджають у певні дні.
- Ми дякуємо ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» за забезпеченням доїзду вакцинальним автобусом вразливих груп населення, маломобільних людей та людей похилого віку до фельдшерського пункту. Адже пацієнтам не потрібно самотужки чи за допомогою родичів і близьких вирушати у дорогу та добиратись до лікаря, аби перевірити свій стан здоров'я. Це непросто для такої категорії людей – додала Любов Яківна.
Завідувач Вишнівчицької амбулаторії Зіновій Скірак зауважив, що «завдяки комплексному використанню телемедичних процедур люди з патологією серцево-судинної системи можуть отримати якісну медичну допомогу на місці, не виїжджаючи в район до вузького спеціаліста».
Лікар ЗПСМ Теребовлянської амбулаторії №1, яка є і лікарем вакцинальної кампанії, Наталія Наконечна та медична сестра Марія Жовтобрух проводили щеплення вакцинами Коронавак (CoronaVac) та Комірнаті (Comirnaty) мешканцям Золотниківської громади.
Окрім того, охочі безкоштовно отримали не лише щеплення від коронавірусу, а й від дифтерії і правця.
Загалом, обстежено 53 людини, щеплено АДП-М – 20, Комірнаті – 6, Коронавак – 4.
Підтримка пацієнтів та роз’яснення є одним з важливих напрямів роботи кожного лікаря - і не лише у вакцинальній кампанії – зазначила генеральна директорка ДУ ТОЦКПХ МОЗ України Оксана Чайчук.
- З мешканцями потрібно спілкуватися, інформувати про профілактику захворювань, про важливість вакцинації. Вакцинуватися означає захистити не лише себе, а й свою родину, особливо старшого віку.
Для освіченого лікаря вакцинація - необхідний метод профілактики захворювання та збереження здоров’я населення, і кожен лікар має мати навички, щоб пояснити це своїм пацієнтам.
Оксана Чайчук наголосила на важливості питання імунопрофілактики.
«Більшості інфекційних захворювань – додала Оксана Тимофіївна -- можна запобігти шляхом вакцинації, тому закликаємо всіх мешканців області бути відповідальними та пройти всі необхідні щеплення. А ми, в свою чергу, забезпечимо курсування вакцинального автобусу в інші громади».
Спільно зможемо зміцнити вакцинацію під час війни та наблизити до людей медичні послуги.
Додаткові картинки новин