Категорія новин
🟠 Правило 1: налагодити режим харчування той, який був характерним для вас раніше. Тобто якщо до свят ви їли тричі на день, варто повернутися до такої структури. Між основними прийомами їжі слід залишити «голодні» проміжки – це час, у який ви не робите перекусів, не п’єте напої з цукром, молоком, різноманітними сиропами. Це потрібно для того, щоби дати можливість травній системі переварити їжу, а гормонам – повернутися до нормального рівня.
🟠 Правило 2: налагодити сон
👉 Протягом свят багато хто з нас допізна приймав гостей чи просто займався своїми справами. Необхідно відновити режим сну, тому що порушений сон = порушена харчова поведінка. Коли ми недосипаємо або маємо перерваний сон (наприклад, прокидаємося вночі й не можемо заснути через підвищену тривожність), наступного дня відчуваємо себе в’ялими, стомленими, мислення стає загальмованим.
☝️ Оскільки більшість із нас не може дозволити собі лягти поспати вдень через роботу, ми виводимо себе з неприємного стану великою кількістю кави й так званою «стресовою» їжею. Зазвичай це солодощі, фаст-фуд, жирна й дуже солона їжа, наприклад: оселедець, копчена ковбаса, солоні горішки та чипси. Їжа з яскравими смаковими якостями витягує нас із в’ялого стану на 30–40 хвилин, але потім він повертається. Дослідження свідчать, що навіть година недосипу змушує людей переїдати в середньому 200 калорій на день.
👉 Окрім цього, людина, що не виспалася, погано відчуває голод і спрагу, може їх плутати, через це теж переїдає й не п’є достатньо води.
🟠 Правило 3: налагодити режим пиття
👉 Протягом свят люди п’ють багато алкоголю або солодких напоїв, компотів, узварів. Це порушує харчову поведінку, адже будь-які напої, що мають калорії (у тому числі алкоголь) притупляють відчуття голоду. Через це ми можемо не з’їсти повноцінну порцію під час обіду, а потім відчути різкий голод увечері та переїсти. Окрім цього, якщо ми не п’ємо достатню кількість води протягом дня, ми схильні переїдати або ж пити багато кави, адже можемо плутати спрагу з відчуттям голоду.
🟠 Правило 4: додати фізичні навантаження
👉 Достатньо почати з ходьби пішки хоча б півтори години на день – це вже мінімальне фізичне навантаження. Далі, стежачи за самопочуттям і фізичним станом, можна поступово додавати тренування.
💁‍♀️ Ми звикли думати, що спорт = здоров’я, але це не завжди так. Якщо ви тільки-но вийшли на роботу після свят, не висипаєтеся та стресуєте, то додаткові фізичні навантаження у вигляді важких тренувань можуть принести ще більше стресу організму. Не варто змушувати себе займатися спортом, поки не відновили нормальний сон. І якщо нещодавно перехворіли на коронавірус.
☝️ Якщо ж ваш сон уже нормалізувався й ви відчуваєте заряд бадьорості для додаткових фізичних навантажень, додавайте їх поступово. Стартувати на високих швидкостях не потрібно, це не спринт – це марафон.
Картинка