Категорія новин
☹️ Авітаміноз – це захворювання, спричинене відсутністю в організмі необхідних вітамінів. Весняний авітаміноз, як зрозуміло з назви, вражає людей з настанням тепла. Після зимової “сплячки” нашому організму потрібні сили, а відтак – вітаміни, щоб адаптуватися до нового режиму та побороти сезонну депресію.
👉 Авітаміноз здебільшого є наслідком нераціонального харчування та зниження фізичних навантажень протягом тривалого часу. Протягом зими наш організм ніби перебудовується на існування в режимі “зимової сплячки”, тому навесні йому важко працювати у новому режимі.
☝️ Звісно, і взимку вітамінні овочі та фрукти є на прилавках магазинів, однак їхнє вживання зведено до мінімуму. Не тільки через дорожнечу, а й через величезну кількість пестицидів у них. Дефіцит свіжого повітря, сонця і фізичної активності також шкодить нашому здоров’ю.
🔻 Ознаки весняного авітамінозу залежать від того, чого саме бракує в організмі. Навіть нестача одного вітаміну може спричинити вельми неприємні наслідки: порушується утворення необхідних ферментів, обмін речовин, виникають хронічні захворювання.
🟡 Симптоми авітамінозу в першу чергу проявляються на шкірних покривах. Шкіра стає сухою, блідою, млявою, схильною до подразнення. Одночасно страждає волосся, воно виглядає млявим, сухим, січеться і випадає. На шкірі в куточках губ можуть з’являтися тріщини, що не зникають після застосування кремів, ясна пацієнтів кровоточать, пацієнтів турбують часті застуди із затяжним періодом одужання. Хворі практично постійно почуваються втомленими, роздратованими та апатичними.
🎋 Весняний авітаміноз – загальні симптоми:
🔹 Головний біль
🔹 Втома
🔹 Млявість
🔹 Нудота
🔹 Сонливість
🔹 Часті застуди
🔹 М’язова слабкість
🔹 Зниження імунного бар’єру.
👩‍🏫 Авітаміноз також розвивається у дітей, адже юний організм так само схильний до розвитку цієї патології, як і дорослий. Розпізнати перші симптоми можна за пасивною поведінкою дитини та відсутності апетиту. Можливе також порушенням режиму сну.
👉 Весняну нестачу вітамінів досить просто подолати, якщо внести корективи свій раціон і освоїти деякі кулінарні хитрощі. Тільки візьміть до уваги: одноразовими акціями, на кшталт приготування склянки фруктового смузі на тиждень, не обійтися. “Вітамінізація” повинна проводитися грунтовно і без перерв.
☝️ Для профілактики авітамінозу також необхідно часто гуляти на свіжому повітрі, виконувати прості фізичні вправи, які зміцнюють здоров’я і покращують загальне самопочуття. Не варто
🤔Що робити, якщо немає ані часу, ані коштів, аби лікувати весняний авітаміноз❓ Подолати цю хворобу допоможуть доступні продукти, які є джерелами потрібних вам вітамінів. Залежно від того, якої речовини не вистачає, слід збагатити свій раціон відповідними продуктами:
📌 А – морква, якісне вершкове масло, квасоля, буряк, гарбуз і теляча печінка.
📌 В1 – гречка, свинина, картопля (відварениа або запечена), вівсянка, горіхи і рис.
📌 В2 – молоко, мигдаль і нежирна свинина.
📌 В3 – яйця, риба, куряче м’ясо, арахіс, чорнослив і сир.
📌 В5 – цільнозерновий хліб, риба та м’ясо.
📌 В6 – печінку, висівки, пророщені зерна пшениці.
📌 В9 – буряк, квасоля, морква, салат і зелені овочі.
📌 В12 – яйця і кисломолочні продукти.
📌 С – цитрусові фрукти, капуста, яблука, ківі і шипшина.
📌 D – сир, риб’ячий жир, гриби і масло.
📌 Р – печінка яловича, молоко і горіхи.
👨‍⚕️ Для того щоб зберегти максимальний вміст вітамінів в продуктах, необхідно їх правильно зберігати, готувати і вживати. Так, зберігати їжу варто в темному прохолодному місці. Зелень, свіжі овочі і фрукти не підлягають тривалому зберіганню і їх не потрібно піддавати довгій термічній обробці під час готування. М’ясо і рибу краще запікати в духовці або готувати на пару. Готову страву необхідно вживати відразу.
❗️❗️❗️Будьте здорові❗️
💁 Долаємо весняний авітаміноз разом❗️