Категорія новин

✅ Як же запобігти гіпертонії? Головне у профілактиці артеріальної гіпертензії:
Фізична активність, заняття спортом, ранкова гімнастика, плавання, фітнес, спортзал. Навантаження повинні бути легкими або помірними, високі фізичні навантаження шкідливі.

Отож:
• Дієта з обмеженням солі до 5 грамів на добу. Виключення з харчування продуктів з надлишком солі (чіпси, солоності, ковбаси, консерви). Зверніть увагу, що «прихована сіль», що міститься в маринадах, копчених продуктах, ковбасах, соусах та навіть у звичайному хлібі, може перевищувати цю норму і також має бути врахована. Заміна солі на прянощі і часник.
• Різке скорочення в харчуванні тваринних жирів і вуглеводів зі зниженням ваги тіла. Це профілактика атеросклерозу, ожиріння; збагачення раціону калієм, кальцієм. Підтримуйте нормальну масу тіла. Для того, щоб розрахувати масу тіла можна за простою формулою: ІМТ = МАСА в кг/ зріст в квадраті в метрах.
Наприклад, розрахунок для людини масою 80 кг і з ростом 180 см матиме вигляд: ІМТ = 80/ 1.8×1.8=24,7. ІМТ у дорослих людей свідчить про наступне: < 18,5 – про наявність у людини недостатньої ваги, 18,5-24,9 – еквівалент нормальної маси тіла, 25-29,9 – вказує на наявність зайвої ваги, ≥ 30 – є ознакою ожиріння.
• Відмова від шкідливих звичок, у тому числі куріння. На першій хвилині після викурювання цигарки артеріальний тиск підвищується. Мозковий інсульт та ішемічна хвороба серця у осіб, які палять, виникає в 2-3 рази частіше, ніж у тих, хто не палить.
Обмежуйте кількість спожитого алкоголю. За даними ВООЗ, безпечної дози алкоголю не існує. Тому будь-яке вживання алкоголю становить небезпеку: чим більша кількість спожитого алкоголю, тим більше підвищується тиск.
• Захист організму від емоційних і фізичних стресів. Зберігайте спокій, не переживайте. Чудовою профілактикою впливу стресів на організм є легкий біг, плавання, йога. Практикуйте медитацію і техніки, спрямовані на розвантаження нервової системи.
• Регулярно займайтеся фізичними вправами.
Середнім фізичним навантаженням вважається регулярна фізична активність, що триває не менше 30-40 хвилин 3-4 рази на тиждень. В осіб, які ведуть малорухомий спосіб життя, ризик виникнення артеріальної гіпертензії на 20-50% вищий, ніж у фізично активних людей.
• Вживайте продукти, багаті на калій.
Дієта з високим вмістом калію може допомогти знизити артеріальний тиск: калій допоможе вивести зайву воду з організму і розширити судини. Продукти, багаті на калій: крупи (особливо гречана, вівсяна, пшоняна), бобові (соя, квасоля, горох), фрукти (абрикоси, виноград, персики, кавуни, чорна смородина, плоди шипшини, у т.ч. сушені курага, родзинки, чорнослив, фініки), овочі (кабачки, буряк, морква, баклажани, картопля), зелень (цибуля, петрушка, кріп, салат тощо).
• Контроль за тиском.
• Регулярне відвідування лікаря.

✅ Артеріальна форма гіпертонії вражає не тільки людей похилого та середнього віку, а й молодих – цьому сприяє і малорухливий спосіб життя сучасної людини, і екологічна обстановка у великих містах. Лікарі рекомендують починати стежити за своїм тиском вже з 25 років, регулярно вимірюючи його і намагаючись виключити зі свого життя негативні фактори впливу. Зробити це набагато простіше, ніж витрачати час у майбутньому на тривале і дороге лікування.
Замислитись про профілактику гіпертонічної хвороби необхідно в молодому віці, особливо, якщо хто-небудь із близьких родичів хворів на серцево-судинні захворювання.
❤ Ці прості і корисні звички стануть запорукою міцного здоров’я та довголіття!
#гіпертонія #hypertension #heart #артеріальнагіпертонія #артеріальнагіпертензія #ризикигіпертонії #артеріальнийтиск #профілактикасерцевосудиннихзахворювань #профілактикагіпертонії
#здоровийспосібжиття

❤ Ми бажаємо Вам здоров’я! 

Картинка