Категорія новин
За вікном сіро, сиро й холодно і в багатьох із нас можуть з'явитися деякі неприємні зміни настрою та самопочуття: нічого не тішить, нічого робити не хочеться, бачити когось також, все дратує, сам себе не радуєш і ніби в чомусь провинився, цілий день ходиш сонним, зранку вставати зовсім сил нема, важко концентруватися, хочеться вуглеводів, а об'єм талії збільшується. Знайомо? Тоді спробуємо розібратись в проблемі:
Сезонний афективний розлад настає і проходить з сезонами, як правило, починається з пізньої осені та на початку зими і закінчується весною і влітку. Може бути і літом, але таке трапляється рідко.
"Це як мати власну чорну хмару, яку можна носити з собою".
Причини достовірно не відомі, але за допомогою дослідів можна деякі запідозрити: нестача світла, збитий біогодинник, збільшення вироблення мелатоніну, сама погода, некомфортна для тіла температура.
І що ж із цим робити
Допоможе максимальне перебування під природним світлом, наприклад, гуляння, час проведений у парках чи садах або просто сидіння біля вікна. Загалом, ловіть, де є. Зробіть свою робочу та домашню обстановку максимально освітленою та провітреною.
Заморозьте корисних страв наперед. Якщо знаєте, що потім сил не буде на готування чи магазин - підготуйтеся.
Розмовляйте. Не хочеться, але потрібно. Розкажіть про свої почуття комусь близькому, або сходіть до психотерапевта.
Люди створюють коробки "самодопомоги": в них вони кладуть речі, що радують їх та заспокоюють, наприклад, улюблену книгу або фільм, блокнот з ручкою для запису думок.
Вчіться релаксації: зосередьтесь на диханні, займіться творчістю, послухайте музику, проводьте час на природі, уявіть себе в "кращому місці", зробіть паузу з гаджетами та тв.
Слідкуйте за фізичним здоров'ям: висипайтеся, слідкуйте за харчуванням (не зловживайте цукром та алкоголем), спробуйте трохи порухатись (поставте наприклад нагадування, і як задзвонить, встаньте пройтись) та слідкуйте за гігієною, доглядайте за собою.
Якщо узагальнити, завжди робіть паузу та прислухайтесь до тіла, якщо потрібно відпочити, то відкладіть усе та просто полежіть, або навпаки пройдіться, якщо чогось новенького - спробуйте сісти помалювати, якщо воно хоче послухати давно забутого, але колись улюбленого виконавця, виділіть час і на це.