Категорія новин
🌬 Надворі віє холодний вітер, а замість роботи хочеться вкритися ковдрою з головою. Або за вікном 30-градусна спека 🥴 та передгрозове повітря, в задушливому офісі ви ледве зосереджуєтеся на звіті.
✅ Чи справді погода впливає на наше самопочуття та професійну діяльність❓ Звичайно! Те, що метеопатія не є вигадкою, добре відомо всім, хто реагує на зміну тиску сонливістю, мігренню чи іншими недугами.
☝ Загальновідомий факт, що погода може впливати на наше фізичне та психічне самопочуття. І це, природно, від стану здоров’я залежить наша ефективність та продуктивність на робочому місці. Однак ця залежність не така проста, як може здатися – гарна погода не обов’язково означає ефективну роботу, а дощ і поривчастий вітер не завжди буде вдалим поясненням зниження нашої працездатності.
✅ Як погода впливає на самопочуття❓
Буває, що в похмурі дощові дні багато людей відчувають ▪️брак енергії, ▪️сонливість, ▪️поганий настрій. До того ж така погода сприяє запізненням: застрягши вранці в корках, людина приходить до офісу вже роздратована.
Як не парадоксально, але похмурі дні не повинні впливати на ефективність і продуктивність. У чому причина? Погана погода за вікном не спокушає зробити довшу обідню перерву чи піти з роботи раніше, а отже ви більш зосереджені, вам буде легше концентрувати увагу на своїх обов’язках.
✅ Погода й самопочуття на роботі, або те, що впливає на нашу ефективність
Франческа Джино з Гарвардської школи бізнесу провела дослідження, яке чітко показує, що сонячна погода змушує людей більше відволікатися на роботі, а погана погода - підвищує продуктивність. З іншого боку, у багатьох людей, у гарну й сонячну погоду, з’являється приріст енергії та більша мотивація діяти. Спека негативно впливає на більшість працівників, сприяє зниженню зосередженості на роботі, викликає загальний дискомфорт.
Фахівці зазначають, що об’єктивно важливим фактором працездатності є не тільки температура, а й, особливо в наших широтах, тривалість дня. У цьому плані літо – сприятлива пора, а взимку ми боремося з нижчою продуктивністю. Тоді частіше мучать головні болі, проблеми з концентрацією, мотивацією, ми відчуваємо сонливість. Це також час загострення хвороб, що часто взагалі змушує нас відмовитися від будь-якої професійної діяльності.
✅ Метеопати серед нас
Загальне бажання працювати та енергоресурси – це одне. Окреме питання – фізичні нездужання, пов’язані з погодними коливаннями або так званий несприятливий біомет. Метеопатія (або метеоропатія) – це стан, коли організм надчутливий до погодних умов, таких як температура, тиск, вологість повітря, вітер тощо. Хоча для людей, які ніколи не відчували подібних недуг, це звучить смішно й може дуже дратувати. За соціологічними даними, 50-70% усіх дорослих людей відчувають вплив погоди на своє самопочуття.
✅ Як впливає тиск на нас? Швидка зміна погодних умов може спричинити, серед іншого, такі симптоми, як сонливість, втому, підвищення артеріального тиску, головний біль, запаморочення та загальний розлад. Нерідко тоді активізуються «сплячі» ревматичні недуги, коронарні болі та виразкові хвороби. Подібні симптоми найчастіше проявляються у метеопатів при зміні пір року – саме тоді атмосферні коливання найбільш інтенсивні.
✅ Сезонна алергія - це окрема проблема. Нежить, сльозотеча або задишка можуть завдати нам суттєвих труднощів і позбавити бажання працювати в сезон загострення алергічних процесів.
✅ Недуга при зміні погоди: що робити, щоб симптоми не турбували?
Якщо у вас є схильність до метеопатії, на жаль, ви повинні хоча б частково змиритися з ними та прийняти це. Мігрень, біль у суглобах або серцево-судинні проблеми, ймовірно, повторяться в погану погоду. Найкраще просто мати з собою знеболювальні або інші ліки, які полегшать симптоми. Приймайте препарати вчасно, перш ніж симптоми завдадуть вам сильного болю чи дискомфорту. Завдяки цьому погодні умови не зіпсують робочий день.
Крім того, надзвичайно важливі щоденна гігієна сну, фізична активність, дієта, прогулянки на свіжому повітрі та відпочинок. У здоровому тілі – здоровий дух, тому регенерація у важкі хвилини буде легшою. Втомлений організм має менше ресурсів, щоб впоратися з додатковим навантаженням, тому, наприклад, вплив тиску на самопочуття може бути більшим і сильніше відчуватися.
✅ Ось кілька практичних правил, яких слід дотримуватися, щоб зменшити вплив погоди на самопочуття:
📌 подбайте про споживання достатньої кількості рідини – навіть незначне зневоднення знижує здатність концентрувати увагу, тому особливо в спекотні дні варто пам’ятати про регулярне пиття невеликої кількості води, навіть кожні 20-30 хвилин;
📌 якщо є можливість, виділіть час для короткого відпочинку – можна скористатися, наприклад, обідньою перервою;
📌 швидка бесіда за кавою може творити чудеса. Якщо у вас поганий настрій, навіть перерва на 15-20 хвилин з чашкою теплого напою та в хорошій компанії ефективно покращить самопочуття та вдихне у вас бажання до активної діяльності;
📌 незалежно від чинного дрескоду, одягайтеся відповідно до погодних умов – влітку вибирайте натуральні, легкі тканини вільного крою, а взимку бережіться від холоду та не мерзніть;
📌 слухайте енергійну музику – якщо звуки не відволікають вас від роботи, можете увімкнути улюблену пісню чи радіо.
♥ Ми бажаємо Вам здоров'я!
Картинка