Категорія новин
🧑‍🏫Гіпотонія – це зниження артеріального тиску крові нижче 100/60 мм рт. ст.
Якщо показники артеріального тиску становлять 100/60, вони є самостійним єдиним симптомом у молодої фізично здорової людини, при цьому не виявлено інших супутніх захворювань, немає патологічної симптоматики, таку гіпотонію називають фізіологічною, і вона не потребує лікування.
🤔Чому гіпотонія є небезпечною❓️
☝🏻Зниження артеріального тиску крові призводить до зниженого кровопостачання органів та тканин, в результаті відбувається централізація кровообігу та зменшення перфузії тканин на периферії, що часто дає похолодання кінцівок, збільшення чутливості до холоду. Якщо гіпотонія не коригується, зменшується кровопостачання тканин в головному мозку, мозок починає працювати ніби в «сплячому» режими, звідси сонливість, відчуття втоми. У більш складних випадках виникає втрата свідомості.
👉🏻Види гіпотонії:
🔹️ Гіпотонія спортсменів виникає в результаті постійної тренувань та пристосуванні організму до підвищеного навантаження.
🔹️ Гіпотонія спричинена лікарськими препаратами такими, як гіпотензивні, сечогінні, міорелаксанти, антидепресанти тощо.
🔹️ Ортостатична гіпотонія, що виникає внаслідок різкої зміни положення тіла, через різкий перерозподіл крові та зменшення кровопостачання головного мозку, при цьому людина втрачає свідомість. Такі стани є досить небезпечними, оскільки збільшують ризик травматизації під час падіння.
🔹️ Есенціальна гіпотензія — це зниження показників артеріального тиску крові, без визначеної причини. Гіпотензія супроводжується млявістю, головокружінням, запамороченням із можливою втратою свідомості, надмірною сонливістю, зниженою працездатністю.
🔹️ Вторинна гіпотонія або симптоматична артеріальна гіпотензія — прояв певного захворювання. Такими хворобами можуть бути патологія печінки, зокрема цироз, цукровий діабет з гіпоглікемічними станами, патологія щитоподібної залози (міскидема), онкологічні захворювання, хвороби нирок та наднирників, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, центральної нервової системи тощо. Різка гіпотонія може виникати внаслідок крововтрати, зневоднення, травм, опіків, інфаркту міокарда, аритмій, шокових станів, теплових та сонячних ударів. У випадках гострого стану , що супроводжується вираженою гіпотонією, необхідно викликати швидку допомогу для введення медикаментів під наглядом лікаря.
🔹️ Гіпотонія у жителів високогірних районів, носить адаптивний характер.
Коли необхідно лікувати гіпотонію?
Насамперед при всіх гострих станах, що загрожують життю, оскільки корекція гемодинаміки є життєво важливою. Далі, тиск необхідно піднімати до оптимально переносимих цифр, тобто при яких людина почуває себе комфортно.
Якщо говорити про профілактику артеріальної гіпотензії та приведення організму в тонус, то тут будуть корисними загальні рекомендації, такі як прогулянки на свіжому повітрі, здоровий сон та відпочинок, раціональне харчування, іноді є корисним контрастний душ, для осіб які його переносять. Споживання достатньої кількості рідини, фізичні навантаження.
👩🏻‍⚕️Перша допомога при гіпотонії:
✅️ розстебніть комірець, тугий пояс та надайте доступ до свіжого повітря;
✅️ вмийтеся холодною водою;
✅️надайте ногам підвищеного положення;
✅️випийте міцного чаю чи кави;
✅️якщо попри всі заходи відзначається прогресуюча гіпотонія, потрібно негайно викликати швидку допомогу.
👉🏻Особам, які страждають гіпотонією необхідне динамічне спостереження у свого сімейного лікаря, або лікаря-кардіолога з метою корекції тиску. ☝🏻Також слід уникати провокуючих факторів, які б могли спричинити гіпотонію, зазвичай гіпотоніки можуть чітко пов’язати причину котра спричинила гіпотонію.
Картинка