Категорія новин
📍Спалахів інфекційних хвороб на територіях постраждалих територіальних громад внаслідок підриву Каховської ГЕС - не виявлено.
✅Обговорили ситуацію із журналістами українських та міжнародних видань.
✔На сьогодні в Україні не було зареєстровано підозр або підтверджених випадків холери.
✔На території Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей на базі Центрів контролю та профілактики хвороб сформовано 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози. Моніторинг проводиться щоденно.
✔У наявності 600 тисяч таблеток для знезараження питної води на рівні Херсонської та Миколаївської областей. Є резерви - на рівні інших областей, за потреби вони будуть перерозподілені.
✔Визначено лікарні на Херсонщині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Вони готові приймати пацієнтів з інфекційними захворюваннями та функціонуватимуть як інфекційні хаби.
✔Хаби забезпечені необхідними препаратами, у тому числі наборами для діагностики та лікування холери. Це швидкі тести для первинної діагностики та спеціальні набори медикаментів і медичних виробів для лікування (3 700 тестів та 62 набори).
❗У найближчі два тижні в Україні очікується стала висока температура повітря, що провокуватиме розвиток біофлори у поверхневій воді. Це ризики прямих кишкових інфекцій.
✔Сформовано 38 точок моніторингу води поверхневих водойм (річкової та морської) вздовж по руслу та морському узбережжю. В Одеській, Миколаївській і Херсонський областях.
✔В поверхневих водоймах вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися чи використовувати таку воду для обробки харчових продуктів не можна.
✔Також не варто виловлювати рибу у водоймах та вживати її у їжу, купувати свіжу рибу виловлену у забруднених водоймах на постраждалих територіях внаслідок руйнування Каховської ГЕС.
📢 Епідемічна ситуація нарзі прогнозована та керована.
Але кожен із нас має відповідально поставитись до рекомендацій та застережень!
фото
Додаткові картинки новин
фото1
фото2