Категорія новин
👩🏼‍🏫Туберкульоз – це інфекційне (заразне) захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу. Туберкульоз у більшості випадків переважно вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.
☝🏻Збудник туберкульозу зберігається в навколишньому середовищі від 3-4 до 8-12 місяців, стійкий до дії кислот, спирту, низьких температур, тривалий час зберігається у висушеному харкотинні, на постільній білизні, посуді та особистих речах хворого. Не переносить мікроб дії сонячного опромінення, активного хлору дезінфектантів.
🤔Як можна захворіти❓️
👉🏻Повітряно-крапельним шляхом (від хворої на активний туберкульоз людини через кашель, чхання, при розмові)
Контактний шлях (забруднені руки хворої людини, забруднені речі побуту, які містять велику кількість мікобактерій туберкульозу)
💁🏼Групами ризику захворювання часто бувають особи, в яких імунна система зазнала ослаблення через надмірне перевантаження і виснаження організму. Такі стани бувають при перевтомі, надмірній праці і постійних стресових ситуаціях, поганому харчуванні, зловживанні алкоголем, наркотиками, тютюном. Сприйнятливі до захворювання також люди похилого віку, люди, які мають тривалі хронічні захворювань, соціальні групи населення.
Найчастіші симптоми туберкульозу: стійкий (2-3 тижні) кашель із виділенням мокротиння, тривале підвищення температури тіла до 37 і більше градусів, що виникає без видимих причин і триває понад тиждень, швидка втома, втрата апетиту та безпричинне схуднення, потовиділення, особливо вночі, задишка, іноді кровохаркання. В частині випадків, особливо на початку хвороби, туберкульоз може розвиватися безсимптомно або виявляється лише один із симптомів.
☝🏻Якщо у Вас є ці симптоми, необхідно негайно звернутися до лікаря❗️
🤔Як запобігти поширенню інфекції❓️
1. Своєчасно виявити хвору людину. Направити до лікаря для проведення рентгенографії, аналізу мокротиння та додаткових загальноклінічних аналізів. Обстеження просте, безпечне та виконується протягом декількох днів.
2. Ізолювати хвору людину, щоб запобігти поширенню інфекції.
3. При виявленні хворого, провести генеральне прибирання з застосуванням дезінфікуючих засобів.
4. При виявленні хвороби усі контактні особи повинні негайно пройти флюорографічне обстеження. У місці перебування хворого з бактеріовиділенням працівники санітарно-епідеміологічної служби повинні провести дезінфекцію, посуд підлягає 30-ти хвилинному кип'ятінню з використанням 2% розчину соди або 2% освітленого розчину хлорного вапна.
5. Хіміопрофілактику протитуберкульозними препаратами проводять здоровим людям, у яких підвищений ризик захворювання на туберкульоз.
☝🏻👩🏻‍⚕️Для збереження власного здоров’я рекомендуємо:
✅️ відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися принципів раціонального харчування з достатнім вмістом вітамінів та мінералів або приймати полівітамінні препаратів;
✅️ загартовуватися, частіше бувати на свіжому повітрі;
✅️ уникати перевантаження та негативних емоцій, недосипання та перевтоми;
✅️ періодично проходити флюорографічне обстеження (раз у рік) для раннього виявлення ознак хвороби.
❗️Пам’ятайте:
☝🏻На туберкульоз може захворіти будь-хто.
☝🏻Туберкульоз має прихований перебіг на початку.
☝🏻Обстеження займає небагато часу, безболісне та безпечне.
☝🏻Інфікувати іншу людину може тільки хворий з так званою «відкритою» формою туберкульозу, коли збудник туберкульозу виділяється у повітря разом із мокротинням.
☝🏻Лікування туберкульозу тривале і має проводитись під наглядом фахівця.
👉🏻Якщо лікування почато на ранніх стадіях захворювання, воно менш тривале та більш ефективне.
☝🏻Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне❗️
❗️❗️❗️ТУБЕРКУЛЬОЗ ВИЛІКОВНИЙ❗️❗️❗️
картинка