Категорія новин
❗☝❗ Абсолютно в кожній жінці з будь-яким типом грудей закладено здатність і всі можливості для вигодовування дитини. Більш того – навіть у жінки, яка не народжувала, буде молоко для малюка (так звана індукційна лактація).
Кожні груди, будь-якої форми і розміру – ідеальні для малюка, який у вас народиться. Природа вже все передбачила.
👉 Ще під час вагітності у жінки з’являється молозиво. На 20 тижні вагітності багато мам можуть помічати крапельки молозива у себе на бюстгальтері. Це не у всіх проявляється, але у всіх є. Якщо не проявляється – це не свідчення того, що немає. Все залежить від сфінктера соска. Є більш тугі, а є м’якші.
Важливо розуміти, що молоко – це кров і лімфа. І від того, що ви народили, у вас точно кров і лімфа нікуди не поділися. Якщо включати розум, намагатися порахувати – починаються проблеми. Тому важливо – просто вірити в те, що молоко є.
👩‍🍼 Молозиво переходить в молочко на другу-п’яту добу. У кожної жінки відбувається по-різному. Але діткам цього достатньо. Цінність молозива полягає в тому, що воно дуже повільно виділяється, не викликає в дитини страху, допомагає налагодити лактацію і посилити смоктальний рефлекс. Також воно профарбовує шлуночок і кишківник дитини таким захисним шаром, який служить нам все життя. Завдяки молозиву дитині передається мамин імунітет, ферменти, які захищають її організм, допомагають перейти з внутрішньоутробного годування, через пуповинку, на лактотрофне – смоктати груди. Це своєрідна магія. І крапельне добування молозива дає дитинці впевненість в її смоктальному рефлексі, м’яку адаптацію – воно не повинно литися. На третій-п’ятий день, коли вже починає литися, дитина вже сміливо смокче та розуміє, як це робиться. У дитини ще є бурий жир – в щічках, спинці. Він допомагає компенсувати рідину, якої менше в молозиві, ніж в зрілому молоці.
🤔 Як розпочати годування❓
🧏‍♀️ Правило першого прикладання дитини до грудей – не чіпати дитину❗ Дитина сама прикладеться до грудей. Не потрібно впихати дитину, не треба тримати голівку, не вкладати сосок. Найважливіше просто лягти зручно, вкласти дитинку біля грудей і чекати, коли вона почне повзти і знаходити груди.
Адже кожна дитина знає, як правильно смоктати груди. Це і є правильне прикладання.
💁‍♀️ У випадку, якщо виникають якісь проблеми, то є фахівці з грудного вигодовування, які допоможуть правильно прикласти дитину.
Дитина і груди – це єдина система. Є різні періоди потреби, це як еволюція.
👶 Коли дитина тільки народжується, вона постійно має перебувати біля грудей, тому що груди для неї – безпека. Саме не їжа, а первинно – безпека. Груди допомагають дитині легше пройти адаптацію, груди допомагають декомпенсації, розвивають мозкову діяльність. Тому вона постійно біля грудей перший час. І пам’ятаємо, що вона ще нетямуща, почуття голоду такого яскравого у неї ще немає. Тому важливо її будити, не давати спати більш як 3 години. Потім її потрібно активізувати. Для цього дитину роздягаємо, щоб наблизити її до природних умов. Одягнена чи закутана – їй тепло, вона відчуває себе ніби в утробі. А там смоктати не треба було. Коли роздягнути малюка – він відчуває дискомфорт, прохолоду, починає проявляти активність, смоктати. Потім, втомившись, наївшись, наспілкувавшись, він готовий відпочивати. І так перший місяць.
💁‍♀️ Коли ми йдемо за дитиною – ми допомагаємо їй в адаптації до нашого світу, формуванні її психічного здоров’я. А це, в свою чергу, крутий фундамент, тому що місто дає безліч стресових ситуацій.
картинка