Категорія новин
✅ Молоко матері є найбільш корисним продуктом харчування для немовлят, у тому числі передчасно народжених та хворих. Грудне вигодовування не рекомендується або протипоказане у рідкісних випадках. У кожному конкретному випадку лікар повинен провести відповідне обстеження дитини та матері, щоб визначити, чи матиме грудне вигодовування негативний вплив на стан здоров’я жінки або новонародженої дитини, щоб зрозуміти, чи варто починати, переривати або зупиняти грудне вигодовування у конкретному випадку.
✅ Основні протипоказання✔:
🔸 у немовляти класична галактоземія, форма спадкових порушень обміну речовин;
🔸 мати інфікована Т-лімфотропним вірусом людини I або II типу;
🔸 мати приймає наркотичні засоби.
ВІЛ-інфіковані матері можуть годувати своїх дітей – за умови, що матері отримують антиретровірусну терапію та дотримуються порад лікаря.
Рекомендовано тимчасово припинити грудне вигодовування, якщо:
🔸 у матері бруцельоз, який попередньо не лікували;
🔸 мати приймає певні лікарські засоби, які не рекомендовані при грудному вигодовуванні;
🔸 мати проходить процедуру цифрової рентгенографії з використанням радіофармацевтичних препаратів;
🔸 у матері активна форма вірусу простого герпесу (ВПГ) з ураженнями в області грудей (матір може продовжувати грудне вигодовувати, якщо при цьому можливо повністю прикрити уражену частина грудей, щоб попередити передачу вірусу немовляті).
👆 Матері можуть відновити грудне вигодовування після консультації з лікарем, який визначить, коли це знову стане безпечним для немовляти. Цим матерям необхідно забезпечити підтримку лактації, дізнатися, як стимулювати та підтримувати виробництво молока та годувати своїх немовлят пастеризованим донорським грудним молоком або сумішшю під час тимчасового припинення грудного вигодовування.
👆 Рекомендовано тимчасово припинити грудне вигодовування, але дозволено годувати немовля зцідженим молоком матері, коли:
🔸 у матері активна форма туберкульозу і жінка попередньо не проходила відповідного курсу лікування (Примітка: матір може відновити грудне вигодовування після того, як пройде відповідне лікування і лікар підтвердить, що більше немає ризику передачі ТБ немовляті під час ГВ);
🔸 протягом від 5 днів до пологів до 2 днів після пологів, у матері виявлені симптоми вітряної віспи (вітрянки).
Грудне молоко забезпечує захист від багатьох респіраторних захворювань, у тому числі і від грипу. Якщо у матері є підозра або підтверджений діагноз на грип, її варто вжити всіх можливих заходів для запобігання передачі вірусу немовляті, однак рекомендовано продовжувати грудне вигодовування.
Паління звичайних або електронних сигарет під час грудного вигодовування варто припинити. Внаслідок паління шкідливі хімічні речовини передаються через грудне молоко від матері до немовляти. Окрім цього, можливе і мимовільне вдихання дитиною вторинного диму. Однак, матерям слід пам’ятати, що грудне вигодовування потрібно продовжувати, незалежно від того, чи вона зможе відмовитися від цієї шкідливої звички, чи ні. Грудне вигодовування забезпечує численні переваги для здоров’я, а грудне молоко матері є найкращим продуктом харчування для немовляти❤️.
❣️ Ми бажаємо Вам та Вашій малечі здоров’я!
картинка