Категорія новин
✅ Гостра інфекція salmonellosis супроводжується гостро вираженим зневоднюванням (дегідратацією) і інтоксикацією. У немовлят може протікати з септицемією, а у більш старших – за типом тифу. Розвивається хвороба, як правило, у вигляді спалахів або одиничних випадків. Сальмонельоз частіше у дітей реєструється влітку, так як в спеку порушуються умови зберігання продуктів, що вживаються в їжу.
✅ Джерелом інфекції salmonella часто бувають тварини або їжа. Мікроби можуть передаватися і через людей. Дитина може заразитися від матері внутрішньоутробно або контактно-побутовому способом. У групі ризику недоношені та новонароджені дітки, які мають слабкий імунітет. Основні шляхи передачі salmonella enteritidis:
1. Харчовий. Виникає інфекція після вживання м'яса, риби, молока, курячих яєць, які вживаються без термічної обробки.
2. Контактно-побутовий. Коли заражаються через брудні руки батьків або медичного персоналу, пеленальні столики та інші предмети догляду. Небезпечні мікроби сальмонел часто знаходяться на іграшках або на пустушках.
3. Трансплацентарний. Відбувається передача інфекції від вагітної матері внутрішньоутробно.
4. Повітряно-пиловий. Причина зараження – потрапляння в організм мікробів при вдиханні пилу в дитячих садках, поліклініках та інших громадських місцях.
Інкубаційний період сальмонельозу у дітей
Будь-яка інфекція починається з інкубації. Це проміжок часу, коли людина заразився, але симптоми захворювання ще не проявляються. Інкубаційний період сальмонельозу у дітей триває по-різному. Середня тривалість – 8-72 години. При спалаху інфекції перші симптоми можуть проявитися не раніше 7-8 днів. Сальмонела у немовляти триває 3-4 дні. Молодим мамам важливо не переглянути перші симптоми. Малюк відмовляється від їжі, погано спить, у нього виникає частий пронос (до 10 разів/добу), підвищується плаксивість.
✅ Ознаки сальмонельозу у дітей
Як проявляється сальмонельоз у дитини? Початок хвороби супроводжується колітичним синдромом. Після інкубаційного періоду відзначається підвищення температури іноді до 40 градусів, різко погіршується самопочуття. Ознаки сальмонельозу у дітей дуже різноманітні. Хвороба може протікати по симптомам гастроентероколіту, ентериту, гастроентериту, гастриту. Тяжкість перебігу та клінічні прояви інфекції залежать від шляху, яким збудник поступив в організм, маленького віку пацієнта, стану його імунітету. Типові симптоми сальмонельозу:
• нудота, блювання, зневоднення;
• болі в животі;
• втрата апетиту;
• стілець при сальмонельозі випорожнення з домішками;
• збільшення селезінки і печінки.
✅ Профілактика сальмонельозу у дітей
Щоб інфекційне захворювання пройшло без наслідків для здоров'я, слід знати, яка профілактика сальмонельозу у дітей. Після клінічних проявів захворювання безсимптомне виділення з калом сальмонел триває від декількох місяців до року. Такий стан розглядається як хронічне носійство.
✅ Для профілактики інфекції слід дотримуватися елементарних правил гігієни:
• піддавати продукти температурній обробці;
• не давати малюкові сирі яйця;
• майонез використовувати в мінімальних кількостях;
• не купувати продукти в сумнівних торгових точках;
• для оброблення курятини використовувати окрему дошку;
• м'ясні продукти зберігати в морозильній камері.
👩‍⚕️ Профілактика сальмонельозу повинна включати широкий комплекс ветеринарних, санітарних та протиепідемічних заходів.
Наразі, вакцини для специфічної профілактики сальмонельозу не має.
У разі появи симптомів захворювання негайно зверніться по медичну допомогу і не займайтеся самолікуванням!
картинка