Категорія новин
🤰 Вагітність не є протипоказанням до проведення імунізації. Вся медична спільнота наголошує на тому, що до свого найважливішого кроку в житті кожна жінка повинна прийти обдумано, свідомо, ретельно підготувавшись.
👆 Майбутня мама повинна потурбуватись про свій захист і захист малюка заздалегідь. Ще до вагітності жінка повинна мати щеплення від дифтерії, правця. Планове щеплення проводиться дорослим кожні 10 років.
✅ Щеплення для профілактики кору проводиться комбінованою вакциною КПК, яка захистить майбутню маму від кору, паротиту та краснухи. Після щеплення жінка має утримуватись від вагітності протягом 1-3 місяців. Вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи містить живі ослаблені віруси, введення такої вакцини вагітним не проводиться.
👆 Особливої уваги заслуговує вакцинація вагітних проти кашлюку. Проведення щеплення майбутньої мами комбінованою вакциною для профілактики кашлюку, дифтерії та правця захистить жінку та її немовля від небезпечної недуги, адже малюк отримує материнські антитіла, які попередять захворювання та будуть попереджувати ускладнення. Лікарі рекомендують щепитись для захисту від кашлюка всім членам родини (бабусям, дідусям, татові, братам, сестрам), яка очікує появи малюка.
✅ Вагітні жінки, які отримали останню дозу вакцини, що містить правцевий анатоксин більше 10 років тому, повинні щепитись проти правця та дифтерії під час вагітності. Вакцинація проводиться у II-III триместрі вагітності; вона забезпечить формування імунітету матері до правця, захистить від небезпеки як саму матір, так і її дитину.
✅ Вагітні жінки відносяться до «групи ризику», яку треба вакцинувати від грипу, якщо вагітність припадає на період епідемії. Вони мають підвищений ризик тяжкого перебігу, госпіталізації з приводу грипу та наслідків дії вірусу (ускладнень). Вакцинація проти грипу рекомендована всім жінкам, які перебувають або будуть вагітні в сезон грипу. Інактивована (вбита) вакцина проти грипу вводиться незалежно від триместру вагітності. Щеплена мама захистить свого малюка в майбутньому – знизить ризик його госпіталізації з приводу грипу практично на 90 %.
✅ Вакцинація проти вірусу папіломи людини, живі вакцини (проти грипу, кору, паротиту та краснухи, вітряної віспи, проти оперізуючого герпесу) вагітним не проводиться.
Щеплення вагітних за епідемічними показаннями проводить лікар, який надасть медичну допомогу, призначить вакцинацію з урахуванням ризиків і користі.
Годування груддю не є протипоказом для проведення щеплень, тому мами повинні ретельно слідкувати за своїм здоров’ям і своєчасно щепитись.
Інформацію щодо вакцин, способу введення, можливих побічних реакцій можна отримати у свого сімейного лікаря, який надасть консультацію, пояснить переваги вакцинації, організує та проведе щеплення.
❣️ Пам’ятайте, краще попередити хворобу, ніж лікувати її!
Щеплення вагітних