Категорія новин
👩‍⚕️ Краще провести профілактику зневоднення організму, ніж його потім лікувати. Вживання достатньої кількості води допомагає уникнути зневоднення – ця проста істина відома усім.
❗️☝️❗️ Потрібно запам’ятати такі правила:
🔹 пити чисту та свіжу рідину необхідно протягом усього часу, коли людина не спить, не опираючись на рівень активності та самопочуття;
🔹 щоденно необхідно пити 2 – 3 літри негазованої чистої води невеликими порціями. Це правило особливо важливе для людей похилого віку, оскільки з віком відчуття спраги притупляється. Кава, чай, бульйон тощо в цей літраж не входять. Норма споживання води залежить від ваги: чим більша маса тіла, тим більшої кількості рідини потребує організм;
🔹 у жаркий день маленька дитина повинна випивати не менше чашки води (150 мл) кожні 30 хвилин;
🔹 в будь-яких гострих станах, особливо з підвищеним рівнем температури тіла, рідину потрібно вживати значно більше – в 1,5, а то й 2 рази;
🔹 під час інтенсивних фізичних навантаженнях дорослий повинен випивати не менше літри води в годину;
🔹 не слід пити воду під час прийому їжі або відразу після. Це може перешкодити травленню. Краще випити трохи теплої води за 20 – 30 хвилин, щоб стимулювати виділення травних соків. Під час вживання їжі допускається незначна кількості напоїв (води, соків).
👉 Багато людей не люблять пити чисту воду, особливо це стосується дітей. Для надання воді приємного смаку можна вичавити трохи лимонного, апельсинового соку або використовувати інші фрукти. Це зробить напій схожим на лимонад, в якому не буде ніяких шкідливих добавок.
💁‍♀️ Тим, хто страждає на хронічні запори, дієтологи радять збільшити кількість випитої води, а також поповнити раціон овочами та фруктами, що містять велику кількість рідини. До них відносяться огірки, капуста, помідори, салат, перець, цитрусові, кавун, ягоди, броколі (90 – 96% води).
👉 Після цього протягом усього дня намагатися воду не пити, а якщо і пити, то тільки окріп, зелений чай, настій з трав – настій з неї чудово втамовує спрагу.
❗️ Слід пам'ятати, що спрага – єдиний сигнал, який говорить про потреби організму у воді. Однак у початкових стадіях зневоднення відчуття спраги виникає не завжди, що особливо характерно для районів з холодним кліматом.
☝️ Потрібно відмовитись від вживання у жарку погоду кави, напоїв, що містять кофеїн чи алкоголь, гострих страв, носіння синтетичної одягу, що облягає.
👩‍⚕️ Лікування
📋 Допомога при зневодненні організму напряму залежить від ступеню і напруженості симптомів у дорослої людини або маленької дитини, тому лікування в домашніх умовах слід проводити тільки на початкових і легких стадіях. Головна мета при лікуванні – це максимальне забезпечення рідиною постраждалої людини, і в такому випадку необхідно притримуватись деяких медичних рекомендацій:
🔹 пити дрібними ковтками;
🔹 можна спробувати стружку з льоду чи заморозити сік;
🔹 пити бажано з трубочки.
🧏‍♀️ Якщо ж людині не вдалося поповнити кількість води в домашніх умовах, то лікування вже назначають кваліфіковані медпрацівники в умовах стаціонару для відновлення правильного об'єму крові та інших рідин організму.
картинка