Категорія новин
❗🍄 Із серпня і до пізньої осені в листяних та хвойних лісах спостерігається часто у надзвичайно великій кількості дуже отруйний мухомор пантерний (Amanita pantherina)☑, а з кінця вересня - мухомор червоний (А. muscaria)☑.
Мухомора пантерного помилково приймають за мухомор сірий їстівний або за мухомор червоніючий. Отруєння цим грибом трапляються часто і бувають дуже тяжкими, іноді смертельними.
Мухомор червоний всі добре знають, він настільки відрізняється від інших наземних грибів, що з ним не змішують їстівних грибів і звичайно не збирають. У зв'язку з цим отруєння, спричинені мухомором червоним, трапляються дуже рідко.
Мухомор пантерний і мухомор червоний містять отрути, мускарин (алкалоїд) і грибний атропін, який називають мікоатропіном. Ці отрути дуже впливають на центральну та периферичну нервові системи.
При вживанні згаданих мухоморів через 0,5-3 години з'являються симптоми отруєння.
❗🍄Дуже поширений у всіх рослинних зонах України в листяних та хвойних лісах небезпечний отруйний гриб опеньок сірчано-жовтий несправжній (Hypholoma fasciculare)☑, який зростає на старих пеньках з початку осені і до зими. Опеньок сірчано-жовтий ☑ іноді приймають помилково за опеньок осінній, справжній, незважаючи на те, що ці гриби легко розрізняються за кольором шапинок і пластинок.
Опеньок сірчано-жовтий викликає тяжке, іноді смертельне отруєння (у дітей).
❗🍄Зрідка, переважно в західних областях України та в Криму у листяних лісах у серпні-вересні зростає рядовка тиграста (Tricholoma pardinum)☑.
Гриб викликає тяжке отруєння, яке звичайно закінчується одужанням, але іноді, переважно у дітей, бувають смертельні випадки. Симптоми отруєння та перебіг захворювання, викликаного грибом, такі ж, як і при отруєнні деякими видами ентоломи.
❗🍄 Дуже поширені в лісах усіх рослинних зон України такі отруйні гриби, як опеньок цегляно-червоний несправжній (Hyphоlота sublateritium)☑, який зростає на пеньках листяних дерев з вересня по жовтень, та гебелома клейка (НеbеІота crustuliniforme)☑, яка росте у листяних та хвойних лісах з серпня до пізньої осені. Гриби ці викликають більш або менш тяжкий шлунково-кишковий розлад, який швидко закінчується одужанням.
❗🍄 Небезпечними отруйними грибами є два види печериці, що зростають переважно у південних районах України та в Криму. Це печериці: темнолуската отруйна (Agaricus meleagris) ☑ та рудіюча отруйна (А. xanthodermus)☑. При вживанні гриби викликають більш або менш тяжкий шлунково-кишковий розлад, який за кілька днів закінчується одужанням.
❗🍄До отруйних грибів відноситься клаварія бліда☑, або козоріжки бліді (Clavaria pallida)☑, яка зустрічається восени у хвойних та листяних лісах переважно на Поліссі та у західних областях України. Гриб викликає шлунково-кишковий розлад, який швидко закінчується одужанням.
❗🍄 Отруйним є також дощовик несправжній (Scleroderma aurantium)☑, який розвивається у листяних та хвойних лісах переважно на Поліссі та в західних областях України протягом літа та осені. Вживання цього гриба викликає шлунково-кишковий розлад, який швидко проходить.
❗🍄 Значний інтерес являють такі добрі їстівні гриби, як гнойовики: чорнильний, білий і рудий (Coprinus atramentarius, C. Comatus, C . micaceus)☑, молоді плодовики яких можна варити, смажити, тушити, але страви з них не можна вживати разом з алкоголем, тому що вони діють тоді як отруйні. Отрута, властива їстівним гнойовикам, не розчиняється ні у воді при виготовленні страв, ні у шлунку та кишках під час перетравлювання їжі, але розчиняється алкоголем.
❗🍄 Серед трубчастих грибів до отруйних відносять чортів гриб (Boletus satanas)☑, який зростає у листяних лісах (дубових, букових, грабових) з липня до вересня.
При вживанні сирого гриба, навіть у невеликій кількості, настає тяжке отруєння. Отрута, яку містить чортів гриб, знищується лише при дуже тривалому виварюванні його.
⚠🍄 Дуже уважно треба відноситись до грибів, які вживають сирими у салатах або тушать і смажать без попереднього відварювання; вони часто викликають більш або менш тяжке отруєння.
До них належать всі так звані умовно їстівні гриби☑. Це зморшки☑, синяк☑, синяк зернистоногий☑, деякі види родів сироїжки ☑ та хряща молочника☑, печериця буріюча☑, мухомор червоніючий☑, свинушка тонка☑, рядовки: фіолетова та жовто-червона☑, клітоцибе сірий☑.
⚠🍄 Значну кількість грибів, які хоч і не містять отрут, все ж відносять до неїстівних через властивий їм поганий смак, що не змінюється навіть при відварюванні. Це гірчак☑, боровик неїстівний☑, лускач☑, лисичка несправжня ☑ та деякі інші.
Також гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.
Увага❗ Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя❗
Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти, адже лабораторне їх дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.
❤Ми бажаємо Вам здоров’я!
картинка