Категорія новин
Ускладнення кору можуть включати:
Вушна інфекція. Одним із найпоширеніших ускладнень кору є бактеріальна інфекція вуха. Можлива повна втрата слуху.
Бронхіт, ларингіт або круп. Кір може призвести до запалення гортані або бронхів.
Пневмонія. Пневмонія є частим ускладненням кору. Люди з ослабленою імунною системою мають високий ризик розвитку важкої пневмонії, яка іноді закінчується летальним результатом.
Енцефаліт. Приблизно у 1 з 1000 хворих на кір розвивається ускладнення, яке називається енцефаліт (запалення головного мозку). Енцефаліт може виникнути відразу після кору, а може й через кілька місяців (так званий підгострий склерозуючий паненцефаліт (ПСПП), рідкісне дегенеративне захворювання нервової системи).
Проблеми з вагітністю. Хвороба може спричинити передчасні пологи, низьку вагу дитини при народженні та материнську смерть.
Важка діарея, що веде до небезпечного зневоднення.
Сліпота
Іноді спостерігаються летальні випадки внаслідок інших респіраторних і неврологічних ускладнень.
Більшість людей, які заразилися вірусом кору, повністю одужують. Малоймовірно, що ви захворієте на кір повторно. Оскільки, після того, як ви перехворіли вірусом, ваш організм виробляє стійкий імунітет проти цієї інфекції.
Вищий ризик розвитку ускладнень у наступних групах:
діти віком до 5-ти років;
дорослі віком від 20 років;
вагітні жінки;
люди з ослабленою імунною системою;
особи, які погано харчуються;
люди з дефіцитом вітаміну А.
Захворюванню на кір та його потенційним ускладненням можна запобігти за допомогою вакцинації. Вакцинація не тільки захищає вас і вашу сім’ю, але й запобігає поширенню вірусу кору у вашому населеному пункті, оберігає тих, хто не може бути вакцинований через наявність протипоказань.
Доведено, що вірус кору здатен викликати «імунну амнезію» через властивість збудника впливати на популяцію В-лімфоцитів, тобто в певних осіб існує ризик повторного зараження. Все це підкреслює важливість вакцинації від кору з метою контролю захворюваності та підтримки колективного імунітету серед населення.