Категорія новин
🩺 Знижений кров’яний тиск, або ж #ГІПОТОНІЯ – захворювання, яке зустрічається дуже часто. ☝Чи не кожен другий при вимірюванні тиску простежує, що позначка є нижче традиційної – 120/80. При цьому ніяких зовнішніх проявів людина може не відчувати. Чи варто непокоїтись у такому випадку.
🧏 Якщо симптоми захворювання не надто виразні і вони не впливають на Вашу життєдіяльність, достатньо буде лише пройти обстеження в медичному центрі🏥, щоб підтвердити відсутність загрози для здоров’я. 👩‍⚕️Медики порекомендують профілактичні заходи, яких варто буде дотримуватись. Якщо понижений кров’яний тиск несе небезпеку для Вашого організму, що може призвести до серйозних розладів серця, непритомності, неврологічних та ендокринних розладів, тоді без тривалого лікування під наглядом лікаря не обійтись.
☝Аби краще зрозуміти суть захворювання та його небезпеку для організму людини, варто ознайомитись з поняттями систолічного та діастолічного тиску. Це ті два показники, які має артеріальний тиск. Наприклад, найбільш оптимальний для організму – 120/80 має показники 120 та 80. Число 120 – це систолічний тиск, який вимірює силу крові по стінках артерій, тобто те, як кров перекачується від Вашого серця до інших органів. Друге число – 80 – це діастолічний тиск, який вимірює силу крові по стінках артерій між ударами серця.
Протягом дня наш артеріальний тиск може коливатись – у залежності від того, чим ми займаємось у даний момент і який емоційний стан переживаємо. Коли ми фізично активні або ж відчуваємо стрес, тиск піднімається, коли спимо або ж відпочиваємо – тиск, навпаки, знижується.
🧏‍♀️ При гіпотонії ключові органи можуть бути позбавленими кисню та поживних речовин. Якщо артеріальний тиск настільки низький, що постачання крові у мозок та інші життєво важливі органи недостатній, пацієнт потребує медичної допомоги.
🟡 Симптоми захворювання 👇
🩺 Гіпотонія може проходити як безсимптомно, так може викликати й певні негативні реакції організму. Серед найбільш поширених:
📌 затуманений зір;
📌 холодна, липка, бліда шкіра;
📌 депресія;
📌 запаморочення;
📌 непритомність;
📌 втома;
📌 загальне відчуття слабкості;
📌 нудота;
📌 пришвидшене серцебиття;
📌 швидке, поверхневе дихання;
📌 печія.
🧏‍♀️ Існує ще один вид гіпотонії – ортостатична. Кров’яний тиск понижується після зміни положення або пози тіла. Для прикладу, людина сидить або лежить, а потім різко встає. В такому випадку кров’яний тиск швидко повертається до нормального рівня.
🙋‍♂️ Інколи тиск падає після споживання їжі. Проте таке явище частіше спостерігається у людей літнього віку. Після того, як людина поїла, кишечник вимагає значного збільшення кровопостачання. Серце реагує на це і починає битись швидше у той час, як кровоносні судини в інших частинах тіла звужуються, щоб допомогти зберегти стабільний кров’яний тиск.
👩‍🦳 У літніх людей серцебиття не може збільшитись настільки, щоб підтримувати стабільний кров’яний тиск. Крім того кровоносні судини не звужуються настільки, аби підтримувати артеріальний тиск на необхідному рівні. У таких випадках людям рекомендують зменшити кількість вуглеводів у їжі, їсти частіше, проте меншими порціями, а також після вживання їжі лягати на деякий час.
Гіпотонія