Категорія новин
✅👁️Втрата зору є однією із частих проблем для людей зрілого віку. Хвороби очей підступні і тривалий час можуть ніяк себе не проявляти. А тому кожен, а особливо після сорока років, повинен відвідувати офтальмолога з метою проведення профілактичних оглядів.
👆 Після 40 років щороку потрібно регулярно вимірювати внутрішньоочний тиск, щоб не пропустити початок такої хвороби, як глаукома☑. А якщо людина дивиться на ліхтар або лампу і бачить райдужні кола, це вже свідчить про ненормальний очний тиск, що буває при глаукомі.
👆 Пройти діагностику можна в поліклініці, в кабінеті долікарського прийому. Як показує досвід, на 1000 профілактичних тонометрій виявляють 10 випадків первинної глаукоми☑. Якщо вчасно виявити хворобу, допоможуть очні краплі, щоб не осліпнути повністю. У разі запущеної хвороби і коли вже людина скаржиться на втрату зору, оперативного втручання не уникнути. Тому потрібно пам'ятати - від глаукоми люди сліпнуть, але розвиток хвороби можна істотно відстрочити або зовсім попередити, вчасно вимірюючи очний тиск .
Не менш важлива проблема із зором у людей похилого віку - катаракта☑. Ознаками хвороби може бути зниження зору, розпливчастість букв при читанні. Основний метод лікування катаракти - це сучасна хірургія. Найбільш прогресивним вважається метод факоемульсифікації з імплантацією штучного кришталика. Факоемульсифікація – це мікрохірургічна методика хірургічного лікування катаракти, при якій за допомогою ультразвуку кришталик спочатку фрагментується, а потім повністю видаляється з порожнини очного яблука. Успіх операції досягає 90% - саме такій частині хворих вдається повернути зір. В даний час існує безліч моделей штучних кришталиків, вони дають можливість ідеально бачити і здалека, і зблизька.
Ще одне сучасне захворювання очей - синдром сухого ока, або зоровий комп'ютерний синдром☑. Наші очі, працюючи в звичайному режимі, робить рух віками 20 разів на хвилину. При цьому 2 тисячі слізних залоз змазують рогівку. Але коли ми зосереджено дивимось на монітор, то око не робить цих рухів. Як наслідок, очі пересихають, виникає фолікулярний сухий кон'юнктивіт і синдром сухого ока.
Щоб допомогти своїм очам, корисно закрити їх на 5-7 хвилин і розслабитися. При закритих повіках очі повністю знаходяться у вологій камері, вона живить рогівку і кон'юнктиву.
👆 Щоб зберегти свої очі здоровими, а зір гострим на довгі роки, бажано дотримуватися звичайних правил. Наш зір вимагає правильного тренування. Корисно 1-2 рази на тиждень грати в теніс, бадмінтон, волейбол. Це - тренування тіла і гімнастика для очей, оскільки гравець уважно стежить за рухомим предметом. Надзвичайно корисне і плавання. У плавця активно рухається шия, посилено працюють судини головного мозку, і поліпшується робота очних м'язів.
Тим, хто має проблеми із зором, корисні вранці "зелені" салати з капустою, цибулею, кропом, шпинатом, петрушкою. У салати можна додавати соняшникову, кукурудзяну або оливкову олію.
Бережіть свій зір, дбайте про своє здоров’я🇺🇦🔎!
Як зберегти очі здоровими?