Категорія новин
Якщо в дитини пропущені необхідні щеплення, зверніться до педіатра, який допоможе скласти графік вакцинації, щоб надолужити пропущене. Якщо зв’язок з лікарем втрачений через війну, потрібно звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу. Переукладати декларацію для цього не потрібно.
«Щоб запобігти спалахам захворювань, важливо, щоб кожна дитина, яка пропустила планову вакцинацію, мала можливість легко надолужити необхідні дози. Потрібно докладати рішучих зусиль, щоб уникнути спалахів вакцинокерованих захворювань, особливо на тлі тривалої війни, що призвела до обмеження доступу до медичних послуг і масового переміщення населення», - так зазначає голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
Нагадаємо, згідно з Національним календарем щеплень (безкоштовно, за рахунок держави) необхідно вакцинуватися за такою схемою:
від гепатиту В - у першу добу життя, у віці 2 місяців та у 6 місяців;
від туберкульозу – на 3-5 добу життя;
від кору, паротиту та краснухи – у 12 місяців та у 6 років;
від дифтерії та правця - у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 16 років.
Далі протягом усього життя це щеплення потрібно робити через кожні 10 років, перше "доросле" щеплення роблять у 26-річному віці;
від кашлюку - у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців та 18 місяців;
від поліомієліту – у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців та 14 років;
від ХІБ-інфекції – у 2 місяці, 4 місяці та у 12 місяців.
Школа повинна бути безпечним середовищем для всіх учасників навчального процесу. Повертаючись до навчання у будь-якому форматі, важливо, щоб батьки подбали про захист дітей від небезпечних інфекційних хвороб. Всі школярі мають вчасно отримати необхідні щеплення.
Пам’ятайте, що імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щепленим через медичні протипоказання.
Захистіть свою дитину від вакцинокерованих інфекційних хвороб – не нехтуйте рутинними щепленнями.
Бережіть здоров’я своїх дітей, не пропускайте планові щеплення.