Категорія новин
ВООЗ рекомендує не виключати кухонну сіль з раціону. Потрібно лише скоротити її споживання до 5 грамів на день, а це 1 чайна ложка.
Є кілька способів, як це зробити:
Замінити частину солі в стравах на спеції: їжа буде менш солоною, але не втратить свій смак, а навпаки – стане ще цікавішою.
Соліть їжу, як і раніше, просто менше. Замість двох пучків солі кладіть один. Ви здивуєтеся тому, що не помітите різниці в смаку. Через місяць можете ще знизити "соляну дозу", потім ще ...
Шкода солі пов'язана з дисбалансом натрію та калію, який виникає в результаті її споживання. Сьогодні на прилавках з'явилася сіль із калієм. У ній збережена правильна, природна пропорція цих двох елементів. Пересолювати нею страви теж не треба, але вона знижує шкоду звичайної солі.
Зменшіть споживання солоних продуктів. На диво, багато солі в хлібі, деяких сирах, випічці. Вже не кажучи про солоні закуски, типу чіпсів (які є без солі!) та горішків.
Не вірте в те, що морська сіль або сіль з гір з якимись додатками – корисна. Вона не менш шкідлива, просто іноді містить корисні компоненти.
Намагатися оздоровитися вітамінами, доданими в сіль, так само безглуздо, як купувати дорогу техніку заради упаковки з пухирцями. Йодована сіль краща за звичайну, особливо для дітей. Але солити нею більше норми, щоб отримати побільше йоду – не варто.
Не треба збільшувати споживання солі, коли ви сильно пітнієте. З потом ми втрачаємо не так багато солі, щоб поповнювати її нестачу в спекотний день.