Категорія новин
🧑‍⚕👩‍⚕  Вакцинація вкрай важлива для здоров’я жінки та її малечі, під час підготовки до вагітності, усього її періоду і після пологів.
✅ Які інфекції загрожують вагітності?
Жінкам в фертильному віці, а особливо жінкам, які планують завагітніти, рекомендується звернутися до сімейного лікаря для отримання інформації про рекомендовані щеплення для всіх дорослих в цілому, і для вагітних жінок, зокрема.
Існує небезпека для здоров’я матері та плоду, якщо жінка заразиться вищевказаними захворюваннями під час вагітності:
🔹 Кір під час вагітності підвищує ризик передчасних пологів та викиднів;
🔹 Паротит в першому триместрі підвищує ризик смерті плоду;
🔹 Краснуха під час вагітності підвищує ризик викидня. Також існує великий ризик, що дитина народиться з важкими фізичними відхиленнями через цю хворобу, включаючи дефекти серця, очей і мозку;
♦ Вітряна віспа під час вагітності підвищує ризик отримати ускладнення, наприклад, запалення легенів. Також існує ризик, що дитина народиться з фізичними відхиленнями.
❗ Випадки захворюваності під час вагітності досить рідкісні: 0,005-0,007 в процентному співвідношенні. Вагітні жінки хворіють не частіше і не важче дорослих людей, проте при ускладненні пневмонією (9-22%) смертність може досягати 14-30-42%.
У тому випадку, якщо жінка підхопила вітряну віспу, перебуваючи в стані вагітності - необхідно знати про наслідки. Вірус проникає до плоду через плаценту. Наскільки це небезпечно для дитини - залежить від терміну, на якому наздогнала хвороба.
На жаль, незважаючи на можливе легке протікання хвороби, збудник вітряної віспи дуже негативно впливає на дитину, яка розвивається в утробі.
👆 В першому триместрі вагітності прогнозують такі наслідки:
- викидень;
- самовільний аборт;
- розвиток вад.
В порівнянні з краснухою, вірогідність розвитку вад складає лише 1%.
👆 В третьому триместрі (особливо в останні дні перед пологами, а також тиждень після пологів) захворювання жінки може призводити до народження дитини з вродженою вітрянкою у важкій формі. Хвороба проявляється бронхопневмонією.
👆 Після 20-ти тижнів вітряна віспа не має такого страшного впливу на плід. Проте, необхідний контроль над перебігом захворювання медичного фахівця. Якщо жінка перехворіє на вітрянку на початку третього триместру, ймовірно, що дитина не отримає ніяких наслідків.
👆 Найбільш ризиковий період під час плодоношення, для захворювання на вітряну віспу - це крайні п'ять діб до початку пологів і перші кілька днів після народження малечі.
👆 В останній тиждень перед пологами вітрянка стає найбільш небезпечною для здоров'я і збереження дитини, так як захворювання отримує новонароджений, що представляє собою величезний ризик.
👆 Якщо захворювання протікає в період від тринадцятого до двадцятого тижня - можливість народити дитину з вродженим синдромом вітряної віспи зростає до 3-5 відсотків.
🛡 Для того щоб бути імунізованим проти кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи, слід отримати дві дози вакцини від цих захворювань з різницею в один місяць, як мінімум, або підтвердити достатню наявність антитіл (здавши аналіз крові).
🛡 Для того щоб бути імунізованим проти кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи, слід отримати дві дози вакцини від цих захворювань з різницею в один місяць, як мінімум, або підтвердити достатню наявність антитіл (здавши аналіз крові).
🧑‍⚕👩‍⚕ Як тільки ви помітили перші ознаки вітряної віспи - негайно зверніться до лікаря!
Вітрянка та вагітність