Категорія новин
👨‍⚕ Кір – це небезпечна та надзвичайно заразна інфекція. 9 із 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим, теж інфікуються.
Кір — це небезпечне та дуже заразне вірусне захворювання. Його збудник передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом. Дев’ять з десяти нещеплених людей, які мали контакт з інфікованим, теж хворіють.
Якщо у школі (дитсадку) або там, де ви мешкаєте, хтось захворів на кір, негайно зверніться до лікаря. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів уберегтися від хвороби.
✅ Що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір та як діяти далі - пропонуємо уважно ознайомитись з матеріалом. 👇
👩‍⚕️ Контактною вважається дитина, яка безпосередньо контактувала з хворим на кір.
👆🧑‍⚕👩‍⚕ Якщо у вас є підозри, що ваша дитина могла контактувати з хворим, то негайно зверніться до лікаря. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів уберегтися від хвороби.
👆🧑‍⚕👩‍⚕ Якщо дитині уже понад шість місяців і вона не має щеплення, то у перші три доби після контакту треба ввести їй одну дозу вакцини. Якщо минуло понад 72 години, все одно потрібно вакцинувати від КПК якнайшвидше.
👆🧑‍⚕👩‍⚕ У випадку, коли дитина має одне щеплення, то треба ввести другу дозу вакцини, незалежно від віку. Але зробити це краще не раніше, ніж через місяць від попередньої дози.
👆🧑‍⚕👩‍⚕ Якщо дитина має протипоказання до КПК, у перші шість діб після контакту треба ввести імуноглобулін. Пізніше введення буде менш ефективним, але воно все одно може полегшити тяжкість перебігу кору.
Дитина захищена, якщо вона має два щеплення. У такому випадку додаткової вакцинації проти кору вона не потребує.
❗ Втім, не слід чекати контакту із хворим. Якщо у вас є сумніви, чи хворіли ви в дитинстві на кір або чи були вакциновані від нього, запишіться на щеплення вже зараз та отримайте принаймні одну дозу вакцини. Для цього зверніться до свого сімейного лікаря або в найближчий медзаклад.
☝️ Усі діти до 18 років також отримують щеплення безоплатно. Отримати безоплатне щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, у комунальних (державних) закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Для цього зверніться до свого педіатра чи сімейного лікаря.
____
Нагадаємо, кір обовʼязково супроводжується висипом. Основними симптомами є висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів та запалення слизової оболонки очей.
Що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір?