Категорія новин
❗️Ротавірусна інфекція - одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Ротавірус є найбільш поширеною причиною діареї в дітей віком від 6 місяців до 4–5 років. Захворіти можуть і дорослі, але з менш вираженими симптомами. Часто ротавірусний ентерит називають кишковим або шлунковим грипом.
👉Джерелом інфекції є тільки хвора людина або вірусоносій. Передається ротавірусна інфекція контактно-побутовим шляхом, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування чи воду. Інфікуватися ротавірусом можна при будь-якому контакті з рідинами організму хворої людини, наприклад, під час чхання або контакту з дверними ручками чи іграшками, яких торкався хворий тощо. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи перших клінічних ознак) при ротавірусній інфекції, в середньому, становить від 14 годин до 3-5 днів. Під час інкубаційного періоду відбувається розмноження і накопичення ротавірусу. Хвора людина стає заразною для оточуючих вже з кінця інкубаційного періоду і триває до одужання.
➡️Симптоми захворювання: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Діарея може тривати від 5 до 7 днів. Також захворювання може проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні, попри те, що це виключно кишкова інфекція.
Ротавірус призводить до гострого запалення в шлунку та кишечнику, що може стати причиною зневоднення у немовлят та маленьких дітей, а це небезпечно для життя. Симптоми зневоднення: занепокоєння; плач без сліз; невелике сечовипускання або сухі підгузки; запаморочення; сухість у роті та горлі; сильна сонливість; бліда шкіра; запалі очі.
❗️❗️Негайно зверніться до лікаря, якщо у вашої дитини: надмірна сонливість або надто тривалий сон; часте блювання; менше бажання пити рідину; будь-яке підвищення температури тіла в дитини молодше 6 місяців; висока температура тіла більше 24 годин у дитини старше 6 місяців.
Основні заходи профілактики ротавірусної інфекції – це дотримання правил особистої гігієни, а також правил обробки їжі і води (ретельне миття рук, перед вживанням завжди мийте овочі та фрукти, дотримуйтесь технології приготування їжі, додержуйтесь умов та термінів зберігання продуктів).
Надійний захист від ротавірусної інфекції забезпечує вакцинація. Для повного захисту дитини від інфекції необхідно отримати 2 дози вакцини з інтервалом у 4 тижні. Щеплення належить до рекомендованих.
Будьте пильними, бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших дітей❗️❗️❗️
Ротавірусна інфекція