Категорія новин
❗Людський мозок досі залишається найскладнішим і найзагадковішим органом. Його вивчають роками, десятиліттями та століттями, і з тих пір лише частково наблизилися до розгадки. Механізми його роботи зазвичай все ще недостатньо очевидні.
Мало хто може уявити наскільки потужний супер комп'ютер знаходиться в нашій голові. Вчені, які взялись досліджувати людський мозок сходяться на тому, що досі ми лише доторкнулись до вивчення цього дива природи.
🔹Недостатня кількість кисню вже через 5-10 хвилин призводить до незворотних пошкоджень головного мозку.
🔹Наш мозок використовує близько 20% кисню який надходить в організм людини.
🔹Коли ми дізнаємось щось нове, структура нашого мозку змінюється оскільки кожного разу коли формується пам'ять з'являються нові нервові зв'язки.
🔹 Як не дивно, але до 60% головного мозку складаються з жиру.
🔹 Ваш мозок навіть у стані спокою використовує одну п'яту частину калорії в хвилину.
🔹Запах шоколаду провокує спалах мозкових хвиль, які викликають відчуття розслаблення.
🔹Забувати якусь інформацію абсолютно природна властивість нашого мозку, оскільки видалення непотрібної інформації допомагає нашій нервовій системі зберігати свою пластичність.
🔹Наш мозок дуже швидко піддається впливу шкідливих факторів, вже через шість хвилин після вживання алкоголю клітини мозку реагують на його згубний вплив.
🔹Під впливом алкоголю наш мозок частково втрачає можливість створювати нові спогади.
🔹У жінок в середньому мозок становить близько 2,5% від маси тіла, а у чоловіків 2%.
🔹Половина наших генів описують надскладну структуру та конструкцію головного мозку, а друга половина описує будову решти 98% нашого тіла.
🔹Мозок маленької дитини дуже енергозатратний і використовує майже половину отриманої глюкози. Це пояснює чому новонароджені діти так багато сплять.
🔹Відсутність сну дуже негативно впливає на мозок людини. Перші прояви шкідливого впливу проявляються у сповільненні реакції, а в крайніх випадках з'являється помутніння свідомості та галюцинації.
🔹Коли ми прокидаємось, наш мозок виробляє достатньо електричної енергії щоб загорілась невелика лампочка.
Цікаві факти про мозок