Категорія новин
Спосіб життя впливає на наше здоров'я і в значній мірі визначає, які хвороби у нас можуть розвинутися з віком. Крім того, спосіб життя є обов'язковою і дуже важливою складовою в лікуванні і контролі хронічних захворювань, таких як діабет, серцево-судинні захворювання.
Але життя з діабетом не означає почуття постійного обмеження або неповноцінності у виборі їжі. Для ефективного контролю діабету важливо просто навчитися балансувати прийоми їжі і робити вибір на користь здорових продуктів, в той же час дозволяючи балувати себе продуктами, які нам подобаються. Вживання певних продуктів при обмеженні інших може допомогти людям з діабетом контролювати рівень цукру в крові.
Чи потрібна мені дієта
Схема здорового харчування з акцентом на продукти з низьким глікемічним індексом, з дотриманням адекватних розмірів порцій і в поєднанні з регулярною фізичною активністю є пріоритетному для людей з діабетом або з предіабетом.
Огляд досліджень, проведених за останнє десятиліття, показує, що дієтотерапія є ефективною стратегією для поліпшення глікемічного контролю та інших метаболічних параметрів, таких як рівень холестерину і артеріального тиску.
Також відзначимо, що подібна дієта ефективна не тільки для контролю цукру крові, але і в профілактиці діабету, а також допоможе тим, хто хоче контролювати свою вагу.
Що для нас корисно
Коли ми читаємо рекомендації по споживанню поживних речовин, то в них приводяться норми споживання окремих речовин - жирів, білків, вуглеводів. Але ми їмо не речовини, а продукти, що містять ці речовини. Тому пропонуємо вам поговорити про ті продукти, які будуть корисні для контролю діабету 2 типу.
1. Зелені листові овочі
Зелені листові овочі «укомплектовані» необхідними вітамінами, мінералами та поживними речовинами. Вони також здійснюють мінімальний вплив на рівень цукру в крові. Листова зелень, включаючи шпинат і капусту, є основним рослинним джерелом калію, вітаміну А і кальцію. Вони також забезпечують білок і клітковину.
Деякі дослідники говорять, що зелені листові овочі, корисні для людей з діабетом через високий вміст антиоксидантів і ферментів, що розщеплюють крохмаль.
2. Цілісні зерна
Цілісні зерна містять велику кількість клітковини і більше поживних речовин, ніж рафіновані білі зерна. Дотримання дієти з високим вмістом клітковини важливо для людей з діабетом, тому що клітковина сповільнює процес травлення. Повільне поглинання поживних речовин допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові.
3. Жирна риба
Жирна риба є корисним доповненням до будь-якої дієти. Жирна риба містить важливі омега-3 жирні кислоти. Людям необхідна певна кількість корисних жирів, щоб підтримувати функціонування свого тіла і зміцнювати здоров'я серця і мозку.
Дієта з високим вмістом поліненасичених і мононенасичених жирів може поліпшити контроль цукру в крові і рівень ліпідів в крові у людей з діабетом.
4. Квасоля
Бобові є відмінним варіантом харчування для людей з діабетом. Вони є джерелом рослинного білка, і можуть задовольнити апетит, допомагаючи людям знизити споживання вуглеводів. Квасоля також має низький глікемічний індекс і допомагає контролювати цукор крові.
5. Волоські горіхи
Горіхи є ще одним відмінним доповненням до дієти. Як і риба, горіхи містять корисні жирні кислоти, які допомагають зберегти здоров'я серця. У волоських горіхах особливо багато омега-3 жирних кислот, що важливі для хорошого здоров'я серця.
Люди з діабетом можуть мати більш високий ризик серцевих захворювань або інсульту, тому важливо отримувати ці жирні кислоти через дієту.
Волоські горіхи також забезпечують ключові поживні речовини, такі як білок, а також вітамін B-6, магній і залізо.
6. Цитрусові
Дослідження показали, що цитрусові, такі як апельсини, грейпфрути і лимони, мають протидіабетичну дію. Вживання в їжу цитрусових - відмінний спосіб отримати вітаміни і мінерали з фруктів без вуглеводів. Деякі дослідники вважають, що два біофлавоноідних антиоксиданта, звані гесперидин і нарингин, відповідальні за протидіабетичну дію апельсинів.
7. Ягоди
Ягоди містять антиоксиданти, які можуть допомогти запобігти окислювальний стрес. Окислювальний стрес пов'язаний з широким спектром захворювань, включаючи хвороби серця і деякі види раку.
Дослідження показали хронічно підвищений рівень окисного стресу у людей з діабетом.
Чорниця, ожина, полуниця, червоний виноград і малина містять велику кількість антиоксидантів і клітковини, що дозволяє зменшити окисний стрес та уповільнити процес вивільнення глюкози в кров. Вони також містять вітаміни і мінерали і стануть надійним помічником в контролі діабету.
Нагадаємо, неінфекційні (хронічні) захворювання роблять найбільш вагомий внесок у загальний тягар хвороб.