Категорія новин
Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців - усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.
Особливо важливо дбати про здоров’я під час теперішніх воєнних реалій, адже медична система перебуває під неабияким навантаженням. Окрім того, саме зараз наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил і тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ . В Тому, аби зменшити навантаження на наших лікарів, кожному важливо уважніше ставитися до свого здоров’я, профілактики хвороб, у тому числі з допомогою щеплень.
Вакцинація - один зі способів захиститися від небезпечних захворювань.
Переривання планової вакцинації, навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.
З початком війни ризики для всіх невакцинованих дітей і дорослих зросли, а прогнозовані показники охоплення щепленнями є значно нижчими за попередні роки (так, за підсумками 2021 року рівень охоплення щепленнями в Україні залишається нижчим за рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я). Також зростає ймовірність спалаху багатьох інфекційних захворювань, особливо кору, що є одним із небезпечних дуже заразних вірусних захворювань, що швидко поширюється.
Усі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань відповідно до Календаря профілактичних щеплень таких як: туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція .
Для того щоб бути імунізованим проти кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи, слід отримати дві дози вакцини від цих захворювань з різницею в один місяць, як мінімум, або підтвердити достатню наявність антитіл (здавши аналіз крові) .
Ліків проти поліомієліту не існує, однак його можна попередити за допомогою імунізації. Діти до 5 років найбільш сприятливі до вірусу поліомієліту. Тому щеплення роблять із раннього віку. Дітям достатньо лише 6 доз щеплень для імунітету на все життя .
Подбайте не лише про здоров'я своїх дітей, а й своїх близьких та рідних! Згадайте, чи робили ви щеплення від дифтерії і правця упродовж останніх 10 років і зробіть, якщо пропустили потрібну дозу.
Усім дорослим необхідно щодесять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця !
Важливо зробити й додаткові щеплення з урахуванням епідсезону — проти грипу та COVID-19 .
Дедалі більше батьків в області вакцинують своїх дітей, щоб вберегти їх від небезпечних захворювань.
ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ" закликає батьків перевірити вакцинальний статус дітей і свій власний. Якщо ви пропустили необхідне щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря.
Або ж коли працюватиме вакцинальний автобус Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб у вашій громаді – скористайтесь нагодою безкоштовно і на місці вакцинуватися від рутинної дифтерії, правця та коронавірусної інфекції.
Завдяки вакцинальному автобусу ви також можете легко дістатися до пункту вакцинації та зробити усі необхідні щеплення. Такі щеплення є безоплатними.
Якщо ви зараз перебуваєте в безпечному місці - виїхали з регіонів, де ведуться активні бойові дії, у безпечніші або за кордон - надолужте пропущені щеплення за віком, не тільки для дітей, але і для себе, звернувшись до найближчого закладу охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу.
#інфекційніхвороби #профілактикаінфекційниххвороб #поширенняінфекційниххвороб #інфекційніхвороби #measles #імунітет #календарпрофілактичнихщеплень #імунізація #рутиннавакцинація #вакцинація #вакцинальнакампанія #ЗдоровішіРазом
Відмовляючись від вакцинації – ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини.
Будьте здорові та не нехтуйте своєю безпекою в умовах війни!
Вакцинація на захисті здоров’я!