Категорія новин
Ожиріння може бути самостійним захворюванням або синдромом при іншій патології.
У всіх країнах спостерігається прогресивне збільшення кількості пацієнтів на ожиріння як серед дорослого, так і серед дитячого населення.
Ожиріння підвищує ризик розвитку у дитини серйозних хронічних захворювань, таких як:
діабет 2 типу,
гіпертонія (високий кров’яний тиск),
високий рівень холестерину,
ортопедичні проблеми,
захворювання печінки.
Основна причина ожиріння й надмірної ваги – енергетичний дисбаланс, при якому калорійність раціону перевищує енергетичні потреби організму.
Дитяче ожиріння легше запобігти, ніж вирішувати проблему, що виникла, і в цьому питанні першочергову роль відіграє сім’я.
По-перше, необхідно формувати у дитини правильні харчові звички, наприклад, сімейний сніданок разом з батьками – його цінність у тому, що дитина не пропускає ранковий прийом їжі і бачить, що її батьки теж снідають. Сімейна вечеря не менш важлива, оскільки її пропуск змушує дитину їсти перед сном, що нікому не корисно. Формування такої харчової звички, допомагає вибирати більш здорову їжу та дотримуватися режиму правильного харчування дітям, які живуть самостійно.
По-друге, доїдати вміст тарілки зовсім не обов’язково. Здорова дитина може самостійно визначити скільки їжі їй потрібно. Якщо дитина звикне жити без цукерок та булочок, то таку звичку краще зберігати та підтримувати.
По-третє, донесіть до дитини користь та шкоду тих чи інших продуктів. Бажано, корисні продукти із задоволенням їсти разом із дитиною. Намагайтеся менше солити їжу. Пам’ятайте, що у дитини завжди має бути із собою пляшка з водою, часто діти плутають почуття спраги з голодом.
Також важливо знати, що не можна карати та заохочувати дитину їжею. У той же час, не потрібно створювати суворих заборон на ту чи іншу їжу. Будь-яка ваша сувора заборона зрештою спровокує підвищений інтерес дитини до такої їжі.
Крім того, батькам слід подбати про те, щоб дитина в школі не перекушувала шкідливою їжею. Батьки повинні зібрати дитині із собою нарізані свіжі овочі, фрукти, несолодкий кефір чи йогурт і навіть бутерброд на цільнозерновому хлібі, з нежирним м’ясом чи сиром.
Не менш важливою частиною профілактики дитячого ожиріння є регулярна демонстрація батьками правильних харчових звичок, залучення дитини до процесу приготування корисної їжі. Ваша дитина повинна вміти не лише вибирати корисні продукти, а й уміти їх приготувати.
З раннього віку формуються смакові переваги і, швидше за все, те, що прийнято у вас в родині і те, що дитина спостерігає в процесі дорослішання, буде сприйматися нею згодом, як норма.
Попередження ожиріння серед дітей засновано на розумінні батьками важливості збалансованого раціонального харчування в дитячому віці, вихованні правильних харчових звичок у дитини, правильна організація режиму дня дитини з обов’язковими прогулянками на свіжому повітрі.
Харчуйтесь правильно та будьте здорові