Категорія новин
🛡 За порадами нейробіологів та психологів фахівці Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб підготували загальні рекомендації, яких кожен може дотримуватись, щоб підвищити свій рівень концентрації.
Отож.
✅ Спіть довше
Наша увага залежить від контексту, в якому ми перебуваємо. Якщо ви спите недостатньо або постійно відчуваєте сильний стрес, то вам може бути складно зосереджуватися навіть за найідеальніших обставин. Кофеїн може посилювати концентрацію в одних людей, але також здатен погіршувати її у інших. Усвідомлення власного рівня спокою і сфокусованості — це перший крок до поліпшення здатності тримати увагу впродовж тривалого періоду.
✅ Записуйте все, що вас відволікає
Коли люди вперше намагаються медитувати, то у їхньому мозку з’являється багато різноманітних і небажаних думок. «Ми називаємо це «розумом мавпи» — і те ж саме може відбуватися, коли потрібно зосередитися», — каже Діана Рааб, авторка книги «Healing with Words: A Writer’s Cancer Journey». У цьому випадку може бути корисним ведення щоденника або хоча б створення списків справ. Записуйте думки або пункти списку справ, які з’являються у вашій голові, щоб відпустити їх або зайнятися ними пізніше.
✅ Вимикайте гаджети
Як і у будь-якій справі, максимальна концентрація з’являється тоді, коли ви налаштовуєте себе на успіх. Переконайтеся, що у вас є ресурси і матеріали для роботи та виділіть конкретний час для виконання завдання. Обов’язково вимкніть сповіщення електронної пошти та соціальних мереж. Бо якщо push-повідомлення активовані, то інші люди вирішують за вас на чому ви сконцентровані.
✅ Візьміть зобов’язання за те, що робите
Це звучить просто, але для того, щоб зосередитися на справі, ви повинні взяти на себе зобов’язання. Без цього ви будете відволікатися на інші думки або сторонні речі. Ви повинні сказати собі, що завершите цю роботу зараз і, уникаючи багатозадачності, справді фіналізувати її.
✅ Практикуйтеся
Відновлення концентрації може потребувати практики. Можливо вам доведеться розпочинати з 10 хвилин, змушуючи себе в цей час не відволікатися від справи. Потім працюйте над поступовим збільшенням часу фокусування на завданні. Мета полягає у тому, щоб навчитися концентруватися на завданні впродовж 25-90 хвилин (залежно від типу роботи, яку ви виконуєте і ваших особистих лімітів уваги).
✅ Робіть перерви
Короткі перерви можуть допомогти поліпшити вашу концентрацію. Для кожного тривалість перерви буде іншою, але найголовніше — переключитися на щось зовсім інше.
✅ Слідуйте своєму біоритму
В який час доби ви відчуваєте себе в найвищій степені активності, а коли у вас з’являється пасивність і занепад сил? На протязі дня ми можемо відчувати чергування підйому і занепаду сил. Тому беріться за справи, які потребують найбільшої концентрації, тоді, коли ви найбільш працездатні й активні.
✅ Беріться тільки за одну справу
Багато людей вважає за краще займатися одночасно декількома справами. Так, притиснувши плечем до вуха телефонну слухавку, розмовляють з клієнтом, при цьому набираючи на комп’ютері текст ділового листа і слухаючи поради колеги, який сидить поруч. А що відбувається з мозком? По меншій мірі, одну зі справ при такому підході не можливо якісно довести до кінця, мозок не встигає сприймати одночасно таку кількість інформації і обробляти її. Нам вдасться покращити якість своєї уваги, якщо ми будемо займатися тільки однією справою. Адже концентрація – це утримування уваги на одному об’єкті, а не розпилення на декількох. Повністю сконцентруватися можна тільки тоді, коли займаєшся однією справою.
❤Ми бажаємо Вам здоров’я!
📝  8 ефективних кроків, які допоможуть навчитися концентруватися