Категорія новин
Серце – унікальний орган, який здавна відігравав важливу роль в уявленнях людей про власне тіло. У IV столітті до нашої ери Аристотель назвав серце найважливішим органом, який формується першим. Він дійшов цього висновку, досліджуючи курячі ембріони. Філософ також вважав, що, оскільки серце займає центральне положення, то воно контролює всі інші "допоміжні" органи, в тому числі й мозок.
Багато в чому з Аристотелем був згодний Гален, стверджуючи, що серце є вмістилищем душі, а також перевершує всі тканини тіла щодо міцності і стійкості до травм. Утім, роль найважливішого органу людини, на думку Галена, мало не серце, а печінка. Авіценна поділяв думку Аристотеля про верховенство серця, а ще вірив, що саме цей орган відповідає за людські здібності та регулює температуру тіла.
Перші міжнародні об'єднання кардіологів – лікарів, що спеціалізуються на хворобах серця, – з'явилися ще в 1940-х роках. У 1978-му в результаті злиття Міжнародного товариства кардіологів (ISC) та Міжнародної федерації кардіологів (ICF) утворилася нова організація - Міжнародне товариство і федерація кардіологів (ISFC). ISFC, ЮНЕСКО та ВООЗ у 1996 році уклали угоду про співробітництво в різних проєктах, а в 1998-му ISFC змінила свою назву і відтоді відома як Всесвітня федерація серця (WHF) – глобальна неурядова організація та провідний партнер ВООЗ у сфері серцево-судинного здоров'я.
Тодішній президент WHF Ентоні Байес де Луна висунув ідею про окремий день для інформації про серцево-судинні захворювання та їх профілактики, тож у 1999 році Всесвітня федерація серця разом із ВООЗ оголосили про заснування Всесвітнього дня серця. До 2011-го подію відзначали в останню неділю вересня, потім датою свята обрали 29 вересня.