Категорія новин
✅ Основна небезпека кору полягає у тому, що передається це захворювання дуже швидко: для інфікування не потрібен навіть безпосередній контакт із людиною-носієм. Достатньо просто побувати у кімнаті, з якої нещодавно вийшла хвора людина, адже вірус циркулює в приміщенні ще протягом 2 годин після того, як його залишив хворий.
❗ Вірус кору небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще більш небезпечними за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.
❗ Заразитися може будь-яка людина без імунітету (невакцинована або щеплена, але не сформувала імунітет). Невакциновані маленькі діти та вагітні особи мають найвищий ризик важких ускладнень кору.
👆 Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих людей, а також у виникненні ускладнень, особливо, якщо ви або ваша дитина входить в групу ризику, а саме:
• немовлята;
• діти, молодші 5 років;
• підлітки;
• освітяни;
• медики;
• вагітні.
✅ У жінки, хворої на кір під час вагітності, відзначається більш важкий перебіг захворювання, що веде до розвитку важких ускладнень як у жінки, так і у плода. Кір може спровокувати викидень, передчасні пологи або внутрішньоутробну загибель плода.
👆 Якщо майбутня мама під час вагітності захворіла на кір, можлива передача захворювання ненародженій дитині.
Окрім того, такі хворі вимагають особливого підходу. По-перше, не всі ліки у цих випадках можна використовувати, аби не зашкодити плоду, по-друге, жінки потребують і психологічної підтримки, вони хвилюються, переживаючи за своїх кровинок.
🔎 При інфікуванні в першому триместрі у дитини можуть діагностуватися глухота, вади серця, синдром Дауна та інші захворювання.
Кір передається новонародженим у тих випадках, коли мама хворіє безпосередньо перед пологами. Відтак, при зараженні напередодні пологів, дитина може народитися з ознаками кору. У новонароджених відзначається висока смертність від корової пневмонії.
Вагітним жінкам, які не хворіли на кір, але контактували з інфікованим, необхідно ввести противокоревий імуноглобулін протягом перших 3 діб від останнього спілкування з хворим.
🛡 Якщо з якихось причин у вас чи у вашої дитини ще немає щеплення або є лише одне з двох, заплануйте вакцинацію – це важливо для вашого здоров’я та безпеки. Для того щоб бути імунізованим проти кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи🧪, слід отримати дві дози вакцини від цих захворювань з різницею в один місяць, як мінімум, або підтвердити достатню наявність антитіл (здавши аналіз крові).
 
🧑‍⚕👩‍⚕ Вакцинація вкрай важлива для здоров’я жінки та її малечі, під час підготовки до вагітності, усього її періоду і після пологів.
🫂 Бережіть себе та своїх дітей та будьте здорові 👩‍⚕️
Особливості перебігу кору при вагітності