Категорія новин
▪️За даними експертів ВООЗ, регулярне миття рук може врятувати тисячі життів дітей (особливо країн Азії та Африки, які вмирають від дизентерії, хвороби, яку ми в силах запобігти, виконуючи просту процедуру миття рук).
☝Нерегулярне миття рук може привести й до таких небезпечних захворювань, як холера та гепатит А, від яких також вмирають тисячі дітей та дорослих.
Крім того, брудні руки є джерелом гострих кишкових інфекцій, сальмонельозу, харчових отруєнь, ротавірусної інфекції, глистної інвазії та інше.
🔎 На руках живе найбільше бактерій❓
Більшість бактерій на людському тілі зосереджено на волоссі та руках. При цьому на руках знаходиться в середньому 840 000 різних мікроорганізмів. Велика частина з них існує під нігтями, на бічних частинах долонь та в складках шкіри.
🔎 Скільки живуть мікроби на чистих руках❓
На чистій шкірі рук мікроби гинуть буквально протягом 10 хвилин. А якщо руки брудні, мікроби виживають в 95% випадків. І до того ж можуть активно розмножуватися. На пористих поверхнях бактерії можуть жити до 48 годин. Руки звичайного офісного працівника в повсякденному житті стикаються з 10 мільйонами різних бактерій.
🔎 Чому на жіночих руках більше мікробів❓
Вчені-біохіміки університету Колорадо були вражені своїм недавнім відкриттям. Виявляється на жіночих руках присутні набагато більше мікробів, ніж на чоловічих. Причин цього безліч: низька кислотність жіночих рук, гормони, використання косметичних засобів. Також вчені виявили, що на лівій та правій руці живуть зовсім різні мікроби.
🔎 Скільки часу потрібно мити руки❓
Рекомендується мити руки не менше 20 секунд.
🔎 В якій воді краще мити руки❓
Краще мити руки теплою водою. Гаряча вода не підвищує ефективність гігієни рук, навпаки, робить їм тільки гірше, адже ніжна шкіра висихає та запалюється. Тому ми рекомендуємо мити руки теплою водою.
🔎 Чи корисне часте миття рук❓
Часте миття рук вбиває корисні мікроорганізми. На руках живуть не тільки хвороботворні, а й цілком миролюбні бактерії, які захищають наш організм. На жаль, занадто часте миття рук призводить до їх загибелі. Через контакт з миючими засобами, на шкірі можуть утворитися тріщини, які стають свого роду «вхідними воротами» для інфекцій. Однак це не означає, що варто мити руки всього пару раз на добу - їх необхідно мити в міру забруднення.
 
Виконуйте нескладні рекомендації ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ ", до яких варто прислухатися кожному. Будьте здоровими та в безпеці!
🔵 Правила миття рук: питання і відповіді