Категорія новин
Мільйони людей по всьому світу люблять протягом дня пити каву, щоб почувати себе енергійними. Однак цей напій не завжди корисний для здоров'я та підвищує тиск.
Люди, які страждають на гіпертонію, мають подумати над тим, щоб відмовитися від кави, оскільки цей напій підвищує тиск. Дослідження показало, що кава може призвести до гострого підвищення артеріального тиску. Дві-три чашки цього напою збільшували систолічний тиск на 3-14 мм ртутного стовпчика, а діастолічний- на 4-13 мм. Якщо людина не регулярно вживає напої з кофеїном, то кава може викликати ще більший стрибок артеріального тиску.
При регулярному споживанні кави збільшується рівень холестерину в крові та ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Проте підвищення рівня холестерину спостерігається в основному від кави, приготовленої шляхом кип’ятіння, оскільки містить жироподібну речовину, яка підвищує концентрацію холестерину у крові. Кава, приготовлена шляхом пропускання води чи пару через фільтр, і деякі сорти розчинної кави не викликають таку негативну реакцію.
Одночасне вживання кави та куріння викликає більше підвищення артеріального тиску, ніж кожний фактор окремо. Кава може викликати чи посилити аритмії серця. Тому не можна зловживати кавою при схильності до частого та неритмічного биття серця (тахікардії, екстрасистолії). Крім того, надмірне вживання кави сприяє виникненню остеопорозу, геморою, закрепів.
Рекомендуємо при гіпертонії не захоплюватися кавою, навіть якщо ви полюбляєте цей напій. У разі, коли побороти пристрасть до ранкового ритуалу неможливо, слід дотримуватися кількох простих правил:
Використовувати тільки натуральні та перевірені сорти.
Заварювати слабкий напій.
Вживати не більше однієї чашки в день.
Пити в денний час, за 4 години до сну.
Контролювати артеріальний тиск після кожної чашки.
Компромісним варіантом для любителів ароматної зілля може стати вибір напоїв, в яких кофеїн міститься в дуже малих кількостях - 5-10 мг на 100 г продукту. Але такий продукт сильно програє у смаку, до того ж не можна назвати абсолютно корисним. Вся справа в технології, які застосовують виробники для видалення кофеїну з кави. Чим нижча вартість напою, тим дешевший спосіб видалення кофеїну.
У 2004 році в Бразилії були виявлені кавові дерева, на яких ростуть зерна особливих сортів. У їх складі внаслідок генних мутацій міститься не кофеїн, а теобромін, як какао. Це кращий варіант при порушеннях в роботі серця. Кава для гіпертоніків хорошої якості має цілий ряд переваг для організму людини:
сприяє зниженню симптомів гіпертонії;
запобігає розвитку діабету;
має менш виражений сечогінний ефект, що затримує більше кальцію в організмі;
стимулює роботу травної системи.
Зелену кава теж мож, з деякою натяжкою, віднести до продуктів для гіпертоніків. Одним із властивостей зеленої рідини є здатність зміцнювати стінки судин. Напій сприяє зниженню ваги, має терпкий, кислуватий смак. Але оскільки вона, як і класична кава, містить кофеїн та має схожі властивості, людям з підвищеним тиском слід дотримуватися тих самих заходів безпеки.