Категорія новин
Артри́т (від лат. arthrītis, що походить від грец. ἄρθρον - суглоб та лат. itis — запалення) - загальна назва запальних процесів у суглобі.
Складна його будова суглобу призводить до багатогранності артриту: руйнування хряща (остеоартрит, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак); запалення сіновальной оболонки, кровоносних судин (поширення артриту на інші тканини і органи); утворення кришталиків в сіновальной рідини (подагра); зміни м’язів і сухожиль, деформація суглобу; ущільнення й натяг шкіри (склеродермія); зниження рухливості суглобу і м’язової сили; ураження внутрішніх органів.
🦵 Артрит – може мати різні причини (повторювані легкі травми, відкриті або закриті пошкодження суглобів, генетичну схильність, вірусні 🦠та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне і психічне перевантаження, надмірне куріння🚬).
Мільйони людей у світі страждають від нестерпного болю в суглобах. Хронічний больовий синдром значно обмежує рухливість і моторику, призводить до передчасного припинення трудової діяльності, скорочує можливості виконання людиною її соціальних функцій. Майже третина хворих ‒ молодше 65 років, однак хвороба зустрічається навіть і в молодих людей️.
Допомогти діагностувати запальний процес в суглобі може об’єктивне обстеження, лабораторні дослідження, а стан його визначить ультразвукова діагностика суглобу, денситометрія, рентген, комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія.
З віком ризик виникнення артриту зростає, тому профілактику потрібно починати з молодих років. Перш за все слід знати, що появі артриту сприяють: надмірна вага; неправильне харчування; часті травми і переломи; значне навантаження на суглоби, пов’язане з умовами праці. Зважуючи на вказані ризики – для профілактики артриту необхідно:
⚖ Слідкувати за вагою. Раціонально навантажувати опорно-руховий апарат. Піднімати тяжкості правильно, уникаючи травм і зайвих навантажень на суглоби і м’язи.
🤸‍♂️ 🏊‍♀‍🚴‍♀Регулярно займатися фізичними вправами, оскільки стан м’язів укріплює суглоби. Рекомендовано займатися плаванням.
🍎🍲 Харчуватися збалансовано, включаючи в раціон незамінні амінокислоти (риба, риб’ячий жир) і кальцій (молочні продукти), також виключити тваринні жири, їсти більше овочів та фруктів. До раціону слід додавати імбир.
⚖🫙🥘 🍿🍱Скоротити вживання цукру, газованих напоїв, мучного, генетично модифікованої продукції.
🥃🥤🚬 Боротися зі шкідливими звичками (курінням, алкоголем).
🧘‍♀🏌‍♀⛹‍♀🚴‍♀ Зберігати правильну поставу, що дозволить знизити навантаження на суглоби.
👩‍💼💻 Правильно організувати робоче місце – так, щоб сидіти було зручно, не доводилося нахилятися вперед, напружувати спину і шию.
✅ Вчасно робити перерви в роботі, пов’язаній з тривалим сидінням чи навантаженням. Під час перерви займатися розвантажувальними вправами.
👩‍⚕🧑‍⚕ Артрити є однією з провідних причин втрати людиною працездатності та подальшої інвалідності. Вчасно звертайтесь за медичною допомогою до лікаря (ревматолога, ортопеда чи сімейного лікаря), дотримуйтесь рекомендацій лікаря та будьте здорові.
❤ Бажаємо Вам міцного здоров’я!
Профілактику артриту потрібно починати змолоду