Категорія новин
Як відзначають експерти #ООН та #ВООЗ, миття рук рятує тисячі життів щодня. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань. Саме тому ООН і ЮНІСЕФ закликали виділити один день на рік, щоб звернути увагу на необхідність привчити всіх мити руки.
Не потрібно нехтувати цією простою звичкою, тим паче з нашою ситуацією в світі, процедура миття рук актуальна як ніколи. Тому ж давайте будемо дотримуватись всіх гігієнічних норм та правил, заради ж нашої безпеки та здоров'я.
Перш за все, обробляйте руки антисептиком на спиртовій основі, це найкращий спосіб повсякденної гігієнічної антисептики рук. Це засіб більш швидкодіючий, ефективніше і краще переноситься вашими руками, ніж миття милом і водою. Але він дієвий лише в разі, якщо ваші руки не забруднені.
Гігієна рук – це часто перша лінія захисту проти нових і виникаючих стійких до антибіотиків інфекцій. Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки чи пов'язані з медико-санітарною допомогою, можна запобігти при простому дотриманні гігієни рук.
Варто зазначити, що така проста гігієнічна процедура, як миття рук, здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним.
Мити руки треба перед:
1. приготуванням та вживанням їжі;
2. лікуванням ран, використанням ліків, або коли доглядаєте за хворою або пораненою людиною;
3. користуванням контактними лінзами.
Мити руки треба після:
1. приготування їжі, особливо якщо мали справу із сирим м’ясом;
2. відвідуванням туалету чи зміни пелюшок;
3. дотику до тварин або їх іграшок, повідку або відходів;
4. кашлю, чхання, якщо ви під час цього прикривалися рукою;
5. лікування ран, використання ліків, або після догляду за хворою або пораненою людиною;
6. виносу сміття, контакту з побутовими та іншими хімікатами, або після контакту з будь-чим, що може бути забрудненими – ганчірка або навіть взуття;
7. рукостискання;
8. відвідування громадських закладів (лікарні, кінотеатри, магазини тощо).
Мити шкіру потрібно не менше 15-20 секунд, стежачи за рівномірним розподілом мила по всій поверхні оброблювальних зон.