Категорія новин
🤷‍♀💁Зазвичай, людина, яка відчуває якісь психічні труднощі чи проблеми, звертається за допомогою до кваліфікованого психолога, який допомагає їй впоратись з ними. Проте сьогодні мільйони українців не мають можливості зробити це, або ж сеанси у спеціаліста є недостатніми для того, щоб повністю подолати симптоми посттравматичного стресу чи депресії. Саме тому дуже актуальною сьогодні є психологічна самодопомога під час війни. Вона полягає у виконанні певних вправ та технік, а також у дотриманні режиму та інших важливих моментів, які у комбінації допомагають стабілізувати стан психіки та віднайти емоційну і психічну рівновагу.
☝️Навіть під час війни люди можуть почуватись по-різному у різний час. Інколи вони доволі спокійні та розважливі, а інколи їх накриває паніка, сильний страх або відчай. У такі критичні моменти психологи рекомендують певні техніки, як фізіологічного, так і психологічного характеру. Вони ефективно зміщують фокус уваги, дають можливість заспокоїтись та налаштуватись на більш позитивний лад.
👉Якщо ви відчуваєте сильне розгублення, страх чи тривогу, вам потрібно віднайти точку опори. І зробити це рекомендовано буквально. Відшукайте стіл, стілець чи стіну, на які ви можете спертись. Постарайтесь зосередити увагу на цьому предметі як на своєрідній опорі, відчуйте її силу та стійкість.
👉Зняти напругу у тілі допоможе звичайний самомасаж. Його варто використовувати для розслаблення затиснутих мʼязів. Прийти у себе можна і з допомогою простих фізичних вправ. Це може бути присідання, махи руками або навіть почергове напруження та розслаблення певних груп мʼязів.
👉Гарний ефект для заспокоєння дають дихальні вправи. Постарайтесь в такі моменти максимально зосередити свою увагу саме на диханні. Робіть глибокий вдих через ніс, затримуйте подих на 4 секунди та повільно видихуйте. Повторюйте цю вправу аж поки не відчуєте, що ваш стан нормалізувався.
👉Самодопомогу може забезпечити і ваша уява. Якщо ви відчули страх чи тривожність, заплющте очі та постарайтесь викликати в уяві образ безпечного місця. Це може бути якийсь спогад з дитинства чи просто уявне місце, головне, щоб саме у вас воно асоціювалось з безпекою та комфортом. Постарайтесь затримати в уяві цей образ, подумки перенесіться у вказану локацію, загадайте думки та почуття, які вона у вас викликає.
👩‍🏫Перманентний стрес - це одна із особливостей воєнного часу. І практично немає людей, які б не відчули цього на собі. Оскільки адаптація до стресу відбувається поступово, важливо допомогти собі впоратись із напругою, підвищеною тривожністю та іншими подібними проблемами.
💁‍♀️Сподіваємось наші поради покращать ваше самопочуття та допоможуть віднайти ґрунт під ногами🥰. А це саме те, що дуже необхідно усім нам у ці непрості часи.
🧑‍⚕️Психологічна самодопомога під час війни