Категорія новин
Сьогодні, 19 жовтня, продовжуються панельні дискусії, практичні кейси - нетворкінг і презентації щодо трансформації систем охорони психічного здоров’я в умовах кризи та воєнного часу, зокрема обговорення та створення міжсекторальної стратегії захисту психічного здоров'я, розробка практичних кроків щодо створення послуг на рівні первинної медичної допомоги, спеціалізованих послуг, забезпечення сталості послуг на рівні громад тощо.
У роботі форуму беруть участь понад триста учасників із урядових установ, неурядових організацій, місцевих і міжнародних організацій, а також експерти з різних країн. Тернопільщину делегують на даному заході завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ, регіональна координаторка проєкту з психічного здоров'я Харченко Наталія та начальниця відділу економіки та інвестицій Заліщицької міської ради Чекалюк Уляна.
Другий день участі у форумі розпочався з ознайомлення з просторами «У мене важливий дзвінок», «Треба перевірити електронну пошту» «Простір для медитації та плекання усвідомленості».
Окрім того, на форумі обговорили:
запровадження послуг із психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги в Україні та плани реалізації у майбутньому спільно з експертами з Центру психічного здоров’я (м. Лілль), Центру співпраці ВООЗ (Франція) Вассер-Бакле Сімоном (Vasseur-Bacle Simon) та експерткою за досвідом «Психічне здоров’я для України» (MH4U) Вінсент Оленою;
спеціалізовані послуги з психічного здоров’я з розглядом кейсів користувачів і надавачів послуг у контексті сервісу мобільних мультидисциплінарних команд спільно з експертами - викладачем кафедри психіатрії Західного університету (Канада) Ханкіром Ахмедом (Ahmed Hankir), керівницею програми психічного здоров’я Бюро ВООЗ в Україні Ладик-Бризгаловою Алісою;
послуги на рівні громади, впроваджені під час реагування на надзвичайну ситуацію спільно з співголовою Референтної групи з ПЗПСП Міжвідомчого постійного комітету ООН (від ВООЗ) Ханною Фамі (Fahmy Hanna) та експерткою з ТРГ з ПЗПСП в Україні Кріжік Катериною.
Наступні воркшопи «Роль первинної медичної допомоги у сприянні доступу до послуг і ресурсів на рівні громади, в інтересах добробуту пацієнта»; «Загрози та можливості для спеціалізованих послуг із психічного здоров’я на рівні громади та шлях вперед» та «Від дорожньої карти до програми. Забезпечення сталості послуг на рівні громади, створених під час реагування на надзвичайну ситуацію, та міркування щодо їх інтеграції до системи охорони психічного здоров’я країни» стали платформою для обміну думками та досвідом серед учасників та експертів Першого форуму з психічного здоров’я.
Спільно з головою Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України Збітнєвою Оксаною проведено панельну дискусію щодо трансформації послуг із психічного здоров’я у часи криз для забезпечення потреб населення в отриманні якісних та доступних послуг з психічного здоров'я.
Комунікаційну кампанію з метою популяризації та підвищення користування послугами з психічного здоров’я на «первинці» презентував представник Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України.
__
Перший форум із психічного здоров’я «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього: досвід України з розбудови спроможностей, відновлення та удосконалення» - це перша в історії подія такого масштабу. Захід зібрав фахівців, які в умовах війни набувають досвід розпізнавати та допомагати долати ментальні травми українців.
Організаторами Форуму є Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України та Всесвітня організація охорони здоров’я. Форум проводиться в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я, яка створюється і впроваджується за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.
Додаткові картинки новин