Категорія новин
🦴 Кальцій називають королем усіх мікроелементів організму. Він - основа кісток, зубів, нігтів, а також важлива складова частина шкіри, сполучних тканин, м`язів, волосся.
☝️ Наш організм містить цього елементу 1,5-2% від маси тіла (жоден інший елемент не може "похвалитися" такою кількістю). 99% відсотків кальцію сконцентровано в кістках і зубах, відповідаючи за їх формування (від народження до 20 років) і міцність протягом усього життя. І лише 1% міститься в крові і клітинах м`яких тканин. Однак цей один відсоток теж відіграє надзвичайно важливу роль:
🔸 забезпечує нормальний перебіг біохімічних процесів в організмі та впливає на нормалізацію імунної системи;
🔸 служить для передавання імпульсів у нервовій системі;
🔸 забезпечує функцію скорочення м`язів і ритмічної роботи серця;
впливає на секрецію інсуліну;
🔸 виявляє протиалергійну дію.
👧🧒👩🧑 У дітей дефіцит цього мікроелементу спричинює рахіт (деформація кісток, черепа, хребта, нижніх кінцівок), пізнє прорізання і заміну зубів (молочних), карієс, підвищену пітливість, дратівливість, відставання у фізичному і розумовому розвитку, схильність до судом.
👱‍♀️👱👨‍🦳👩‍🦳 У дорослих недостатність кальцію в організмі зумовлює розвиток дуже небезпечної хвороби - остеопорозу (зменшується щільність кісток, внаслідок чого вони стають крихкими, ламаються). Однак це ще не все. Зниження пам`яті, підвищена втомлюваність та дратівливість, поганий сон, захворювання зубів, їх руйнація тощо - продовження переліку порушень через дефіцит кальцію.
✅ Причини збіднення організму кальцієм:
☑ збіднене на мікроелемент кальцію харчування,
☑ дефіцит в організмі вітаміну D,
☑ погане засвоєння кальцію в шлунково-кишковому тракті внаслідок різних хвороб: хронічний панкреатит, закрепи, які потребують частого застосування проносних засобів тощо, гіподинамія (малорухливий спосіб життя), вагітність і період грудного вигодовування дитини у жінок, застосування сечогінних ліків, гормональних препаратів (особливо глюкокортикоїдів) та деяких антибіотиків, надлишок або нестача окремих мікроелементів, порушення функції паращитовидних залоз.
Можуть знижувати вміст кальцію в організмі ☑алкоголь, ☑тютюнопаління, ☑кава, ☑цукор, ☑газовані напої, ☑надмірне вживання солі, ☑щоденна тривала робота на комп`ютері.
🥛 Щоденна потреба у кальції:
▪ дітям від 1 до 10 років - 600-800 мг;
▪ дітям від 11 до 16 років - 1000-1200 мг;
▪ дорослим - до 55 років - 800-1000 мг,
▪ старшим 55 років - 1200 мг,
▪ жінкам у період вагітності та грудного вигодовування дитини - 1500 мг.
✅ Що сприяє кращому засвоєнню кальцію:
☀ Сонячне проміння. Під його дією в шкірі виробляється вітамін D, який, у свою чергу, сприяє засвоєнню кальцію.
😍 Вітаміни А, С, Е і групи В, а також низка мікроелементів, зокрема фосфору. Але треба зазначити, що цей елемент в організмі має бути у пропорції 1:2. Якщо фосфору більше, то рівень кальцію у крові може знизитися: він стимулює утворення солей кальцій фосфату, що йдуть на побудову кісток.
Вітамін В6 та магній, як свідчать дослідження, запобігають утворенню камінців у нирках та жовчному міхурі, навіть тоді, коли рівень кальцію в крові підвищений (ризик утворення каміння). Тому тепер в аптеках продаються препарати кальцію у поєднанні з магнієм і вітаміном В6.
Кремній сприяє ущільненню кісток. Селен "заганяє" кальцій у клітини кісток. Мідь, марганець, кремній, цинк, вітаміни С, Е допомагають кальцію у збереженні молодості шкіри та формуванні кісткової і хрящової тканин, волосся і нігтів.
Врахуйте наведені дані, вибираючи в аптеці вітамінно-мінеральний комплекс, а також складаючи свій щоденний раціон, а це:
🚴‍♀🚶‍♀ Фізичні вправи, ходьба, праця на відкритому повітрі (особливо в сонячні дні).
👉 Нормалізація рівня кислотності шлункового соку (має бути достатньою), яка часто порушується в літньому віці.
▶ Вживання продуктів, які містять рослинні кислоти.
Кисла реакція харчових продуктів збільшує, а лужна зменшує всмоктування кальцію в крові.
💊 Сьогодні препарати кальцію в різних комбінаціях можна придбати у будь-якій аптеці. Тому, якщо ви належите до однієї з перелічених груп, придбайте собі цей життєво необхідний елемент та пройдіть оздоровлювальний курс. Попередньо не забудьте проконсультуватися з лікарем.
Бережіть себе і будьте здорові!
Дефіцит кальцію в організмі дитини зумовлює відставання у розвитку