Категорія новин
👩‍🏫Рак молочної залози - найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки.
📈За показником захворюваності на 100 000 жіночого населення рак грудей зберігає сталу тенденцію до щорічного зростання. Найвищу захворюваність жінок зареєстровано у віковій групі 65-69 років, смертність- у віковій групі 80-84 роки. Вже у віці 18-24 роки рак грудної залози має третє місце у структурі захворюваності українок (10,8%), а з 30 до 74 років він стало лідирує (27,6-20,6%). У структурі смертності від раку жіночого населення рак грудей переважає у вікових групах 30-54, 55-74 та 75+ років і складає 24,5%, 20,6% та 18,5% відповідно.
☝️❗☝️Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Важливо знати, що рак виліковний за умови його виявлення на I стадії - у 95% жінок, на II стадії - у 80%, на III стадії- у 50% жінок.
👩‍⚕Ви перебуваєте в групі ризику, якщо у вас є:
🔹 родичі першої лінії (мама, бабуся, сестра, тітка), які хворіли на рак грудей;
🔸 відсутність вагітностей та пологів;
🔹 перша вагітність у 30 років і старше;
🔸 вік старше 40 років;
🔹 ранній початок менструацій - у віці до 12 років;
🔸 пізня менопауза - після 55 років;
🔹 безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, а також гормональної замісної терапії у менопаузі;
🔸 цукровий діабет;
🔹 надмірна вага та ожиріння;
🔸 куріння;
🔹 зловживання алкоголем;
🔸 гіпертонічна хвороба;
🔹 перенесений раніше рак грудей або рак яєчника;
🔸 вплив джерел радіації.
📊За даними ВООЗ, 21% усіх випадків смерті від раку молочної залози у світі спричинено вживанням алкоголю, зайвою вагою і ожирінням, а також фізичною інертністю.
☝️👨‍⚕Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо того, як часто вам потрібні профілактичні огляди - це залежить від вашого віку та факторів ризику, які можуть вплинути на розвиток раку.
💁‍♀️Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози – 20 жовтня