Категорія новин
В Україні рак молочної залози (РМЗ) лідирує серед жіночих онкологічних хвороб: щорічно близько 16,5 тис. жінок дізнаються про свій діагноз. Головна причина високої смертності від цієї хвороби – пізня діагностика.
За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у чверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на І стадії рак грудей виліковується у 95% жінок, на II стадії - у 80%, а на III стадії тільки - у 50% жінок.
Рак молочної залози - найчастіша форма злоякісних пухлин у жінок, що складає близько 20% від усіх злоякісних пухлин.
Ймовірність виникнення раку збільшується з віком, приблизно 4% хворих складають жінки молодші 30 років. Найбільша смертність від раку грудей зазвичай у віці 40-50 років. Щороку у більше ніж у 14,3 тис. українок виявляють РМЗ. Рівень захворюваності цією недугою у нашій країні за останні 50 років виріс у 4 рази.
В Тернопільській області, як і в Україні, рак молочної залози – лідер серед онкологічної патології жінок. Крім того, все частіше захворювання діагностують і у чоловіків. Щороку в області реєструється понад 300 нових випадків раку молочної залози. На жаль, в 20% випадків хвороба діагностується в занедбаній стадії.
В нашій області майже 90% жінок, що хворіють на рак молочної залози, – це жінки старше 40 років. Пік захворюваності спостерігається у віці 45-65 років. Також слід відмітити, що 27,3% захворілих – це жінки фертильного віку. Рівень захворюваності на рак молочної залози за останні 20 років зріс у 2,5 рази.
Але цей вид онкологічної патології за останні роки помолодшав, хвороба починає виявлятися у жінок від 25 років, тому настороженість відносно захворювання повинна існувати у будь-якому віці!
Слід зазначити, що тривалість нормального життя хворих на РМЗ після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (так звана нульова, перша і максимум друга, а всіх стадій існує п'ять) і правильно проведеного лікування становить понад 25 років. Тобто прогноз захворювання залежить від того, наскільки вчасно вдалося діагностувати хворобу, 95% захворювань на першій стадії виліковні!
Хочемо нагадати, що у всім жінкам від 40-69 років рекомендовано проводити обстеження за допомогою мамографії, яка є «золотим стандартом» скринінгу захворювань молочної залози (вірогідність діагностичних обстежень складає до 92%). Жінкам до 40 років рекомендовано проведення УЗД молочних залоз.
Кожна жінка має знати, що навіть при відсутності скарг на здоров’я, лише регулярні відвідування лікарів, дозволять виявити захворювання на ранній стадії.
Бережіть себе, дбайливо ставтесь до свого здоров’я!