Категорія новин
👆 Поставити діагноз рак молочної залози можна після звичайного скринінгу молочних залоз або коли появились симптоми, з якими ви зверталися до мамолога. Ніколи не забувайте про необхідність профілактичних візитів до мамолога і гінеколога. Якщо ви належите до груп ризику розвитку раку молочної залози, кращим вибором буде відвідування саме цих спеціалістів.
👨‍⚕ Найбільш поширені та інформативні методи діагностики раку грудей:
▪ УЗД молочних залоз. Ультразвукове дослідження грудей - це дослідження, яке використовує високочастотні звукові хвилі для створення зображення внутрішньої частини грудей;
▪ мамографія – це рентген ваших грудей. Рентген використовує промені високої енергії, щоб зробити знімки внутрішньої частини вашого тіла. Зазвичай це займає лише кілька хвилин;
▪ МРТ молочних залоз. Найновіші рекомендації Американського онкологічного товариства включають скринінг МРТ із мамографією для певних жінок із групи високого ризику.
Цей варіант варто розглянути для наступних категорій пацієнток:
🔸 Жінки з мутацією BRCA1 або BRCA2 (BRCA1 - це ген, зміна якого вказує на спадкову схильність до раку. BRCA2 - це ген, зміна якого вказує на спадкову схильність до раку молочної залози та/або яєчників).
🔸 Жінки, які мають родича першого ступеня (мати, сестру та/або дочку) з мутацією BRCA1 або BRCA2, якщо вони ще не пройшли тестування на мутацію.
Жінки з ризиком раку молочної залози протягом життя від 20% до 25% або більше, на основі 1 із кількох загальноприйнятих інструментів оцінки ризику, які розглядають сімейну історію та інші фактори.
🔸 Жінки, які пройшли променеву терапію грудної клітки у віці від 10 до 30 років, наприклад, для лікування хвороби Ходжкіна.
🔸 Жінки з генетичними розладами синдромом Лі-Фраумені, синдромом Коудена або синдромом Баннаяна-Райлі-Рувалкаба; або ті, хто має родича першого ступеня з цим синдромом.
Біопсія – це тест, який видаляє тканину або іноді рідину з підозрілої ділянки. Видалені клітини досліджують під мікроскопом і додатково перевіряють на наявність раку молочної залози. Біопсія є єдиною діагностичною процедурою, яка може точно визначити, чи є підозріла ділянка раковою. Доброю новиною є те, що 80% жінок, яким роблять біопсію молочної залози, не мають раку молочної залози.
Ми неодноразово говорили про ознаки раку молочної залози. Хочемо нагадати, якщо ви помічаєте будь-які із нижче наведених симптомів, негайно запишіться до мамолога:
📌 Нова шишка в грудях або під пахвою.
📌 Потовщення або набряк частини грудей.
📌 Подразнення або ямочки на шкірі грудей.
📌 Почервоніння або лущення шкіри в області сосків або грудей.
📌 Втягування соска або біль в області соска.
📌 Виділення із сосків, крім грудного молока, включаючи кров.
📌 Будь-яка зміна розміру або форми грудей.
📌 Біль у будь-якій ділянці грудей.
🤷‍♀️ Дбайте про власне здоров’я завжди, не чекаючи сигналів зі сторони тіла. Профілактика завжди була єдиним найбільш ефективним методом запобігання серйозним захворюванням!
Які є методи виявлення раку молочної залози?