Категорія новин
🍂 З настанням осінніх днів збільшується число людей, які скаржаться на поганий настрій, занепад сил і відсутність бажання що небудь робити. Причин тому декілька. Це і зменшення світлового дня, і похмура погода, і наближення холодів. Скорочення світлового дня викликає зміни гормонального фону: рівень серотоніну, який відповідає за наш настрій, знижується, а рівень меланіну, що викликає сонливість, зростає. Сірість навколо зовсім не радує і додає такого ж настрою. До того ж організм починає готуватися до холодів тому системи сповільняються та прагнуть спокою.
🤔 Які ж основні симптоми і ознаки осінньої депресії:
🔸 Загострення почуття провини
🔸 Сум
🔸 Більша стомлюваність
🔸 Підвищена нервозність і перепади настрою
🔸 Перебої зі сном
🔸 Потяг до висококалорійної їжі
👉 При цьому, деякі з перелічених симптомів можуть бути більш виражені, а деякі менш. Депресія може проходити в легкій і важкій формі. З легкої цілком можливо впоратися самостійно. Але от якщо стан погіршується і симптоми не проходять, то без допомоги фахівця вже обійтися складно.
☝️ Тому, якщо з приходом осені Ви помічаєте, що Вас часто відвідує тужливий стан варто вжити заходів, щоб він не загострився до стану депресії.
💁‍♀️ В якості немедикаментозних антидепресантів 10 способів, як не впасти в депресію:
✔️ Подовжіть світловий день. Наприклад, почніть вставати раніше, разом зі сходом сонця + обов’язково освітлюйте приміщення (але тільки не світлодіодними лампами – вони порушують баланс вироблення мелатоніну – дуже важливого гормону)
✔️ Щоденні прогулянки в світлий час доби (min від 30 хвилин до години) обов’язкові !!! Не сидіть в офісі всю перерву. Виходьте на вулицю, особливо, якщо за вікном сонячний день.
✔️ Додайте в інтер’єр і гардероб «Кольори осені». Це жовтий, помаранчевий, червоний, коричневий (їх традиційно вважають квітами комфорту, тепла і безпеки). Ці кольори відмінні антидепресанти.
✔️ Займайтеся спортом. При тренуваннях гіпофіз виробляє гормон радості – ендорфін. Ну, а якщо Ви взагалі не спортсмен, тоді танцюйте!
✔️ Знайдіть для себе цікаве заняття. Нехай це буде щось захоплююче для Вас (малюйте, в’яжіть, читайте, вчіть китайський, зустрічайтеся з друзями, підіть на цікавий тренінг …)
✔️ Займайтеся сексом, цілуйтеся, обіймайтеся. Близькість, дотики, приємні відчуття, обійми … сприяють виробленню гормонів радості.
✔️ Перегляньте свої харчові звички. Відмовтеся від алкоголю, нікотину, кофеїну, кондитерських виробів і напівфабрикатів – вони погіршують ситуацію. Додайте в свій раціон – рибу, банани, насіння і горіхи, гіркий шоколад, зелений чай, куркуму! і какао.
✔️ Міцно спіть вночі. Саме вночі, уві сні, організм виробляє цілий ряд гормонів, що відповідають за психічний стан. Подбайте про щільні штори на вікнах (важливий гормон мелатонін, який впливає на наше гарне самопочуття, виробляється в повній темряві). Якщо не виспалися-поспіть удень, але не більше 30 хв.
✔️ А ще, стежте за своїм психічним здоров’ям. Намагайтеся уникати стресів – на сильний стрес організм відреагує депресією. Не соромтеся звертатися до психолога, якщо ви відчуваєте в цьому потребу. Існують ситуації, коли звернення до психолога – кращий спосіб виходу з проблемної ситуації
✔️ Бережіть себе, свої відносини і своє здоров’я!
10 способів позбутися осінньої «хандри»