Категорія новин
💁 Розпочався останній місяць осені − листопад. У світі цей місяць уже традиційно присвячують чоловічому здоров’ю і називають #Movember (від англ. moustache − «вуса» і november − листопад). Чоловіки задля привернення уваги до здоров’я чоловіків протягом листопада відпускають вуса та бороди.
👉 Мета акції − «змінити обличчя чоловічого здоров'я», через збільшення кількості ранніх виявлень раку передміхурової залози, ефективного лікування і зниження смертності від цього захворювання.
🧏 Цього року питання чоловічого здоров’я було піднято на найвищому рівні − Європейське бюро ВООЗ презентувало Стратегію на підтримку здоров’я та добробуту чоловіків у Європейському регіоні ВООЗ.
👩‍⚕️ Рівень середньої очікуваної тривалості життя, хоча і має останніми роками певний незначний прогрес щодо збільшення, на сьогодні складає для чоловіків 66,3 року, тоді як для жінок − 76,3 року.
📊 Показники життєздатності українських чоловіків працездатного віку значно нижчі, ніж у Європі, зокрема, ймовірність дожити від 15 до 60 років становить для українських чоловіків трохи більше 60%, тоді як у Європі − 80-90%. Для жінок розрив у цих показниках менший.
🧍‍♂️ Чоловіки частіше за жінок помирають від наслідків травм та самогубств. Вони суб’єктивно переоцінюють стан власного здоров’я та рідко (пізно) звертаються по медичну допомогу.
☝️ Це є і однією з причин того, що рак простати забирає життя більше 3 000 українських чоловіків.
📝 Основні фактори ризику розвитку раку простати:
🔸 вік − ризик збільшується пропорційно до віку чоловіка;
🔸 генетична схильність − гени, успадковані від батьків, можуть підвищити ризик захворювання на рак простати;
🔸 расова приналежність − темношкірі чоловіки африканського походження хворіють частіше, ніж представники інших расових чи етнічних груп.
👩‍⚕️ Рак простати на ранніх стадіях може нічим себе не виказувати, але необхідно звернутися до лікаря за наявності таких симптомів:
🔸 розлади та порушення сечовипускання − слабкий чи перерваний струмінь сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання;
🔸 домішки крові у сечі або спермі;
🔸 болісна еякуляція;
🔸 біль у спині, стегні або тазі, який не зникає.
🟢 Розпочався місяць присвячений чоловічому здоров'ю